× Pohněme s tím. Společně!

Přeštice chystají několik investičních akcí

16. 1. 2019

Města na Plzeňsku opraví letos silnice, staví byty i kulturní dům

Nýřany začnou stavět přestupní uzel, Plasy dokončují lékařský dům.

Několik zásadních investic plánují na letošek Nýřany. Na prvním místě stojí zahájení výstavby přestupního uzlu, který bude spojovat vlakové a autobusové nádraží. „Město do projektu investuje 17,7 milionu korun. Počítáme s dotací z Plzeňského kraje, díky které může tento projekt vůbec vzniknout,“ sdělila místostarostka Nýřan Pavlína Caisová. Projekt ušetří cestujícím přecházení rušné hlavní silnice a usnadní parkování. „Dále budeme investovat 11 milionů korun do místních komunikací, z toho sedm milionů půjde na opravu vozovky a chodníků na hlavní komunikaci, jíž je ulice Antonína Uxy,“ dodala Caisová.

            V rámci zlepšování životního prostředí město dále přispěje třemi miliony korun na zajištění efektivního provozu čističky odpadních vod ve spolupráci s Vejprnicemi a Tlučnou. Město také koupilo bývalou ubytovnu na náměstí a předělává jí na bytové a nebytové prostory.

            Plasy budou letos investovat do dokončení rekonstrukce lékařského domu, aby mohl co nejlépe sloužit veřejnosti. Sdělil to starosta města Zdeněk Hanzlíček.

Tato investice je stěžejní, jelikož severní Plzeňsko je jediný okres v republice, kde podobné zdravotní zařízení chybí. „Do konce ledna by měla být dokončená přestavba multifinkčního kulturního domu na místě bývalého kina,“ sdělil dále starosta. Přeštice čeká největší investice do veřejného osvětlení. Podle starosty Karla Naxery je to však investice vynucená, protože přijdou o sloupy veřejného osvětlení od ČEZu. Dalším významným projektem je dokončení opravy tzv. Modrého domu. V budově bývalého ředitelství Prefy, jednoho z největších podniků v regionu, vznikají bytové a nebytové prostory. „V řádech několika milionů korun je v plánu také investice do veřejné infrastruktury, konkrétně do budování páteřních vodovodních řadů,“ dodal Naxera.

    KRISTÝNA ŽÍTKOVÁ        

5.1.2019    Plzeňský deník    str. 02    Region - zpravodajství

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Karel Naxera

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme