Ondřej Ženíšek: Těší mě úspěch na obvodech. Ve městě budeme dál kvalitní opozicí

23. 10. 2014

Po čtyřech letech aktivní práce v opozici získala TOP 09 ve volbách do Zastupitelstva města Plzně pět mandátů. Z povolebních jednání vyplynulo, že bude i v dalším volebním období působit v opozici. Tam ji poslala ČSSD a ODS, která vytvořila koalici společně s Občany patrioty a KDU-ČSL. Naopak je již jisté, že na čtyřech městských obvodech TOP 09 usedne v radě.

Rád bych poděkoval voličům, kteří nám dali v těchto volbách svůj hlas, a ujistil je, že budeme další čtyři roky pracovat tak jako doposud. Na plzeňské radnici budeme dál aktivní a konstruktivní opozicí, která bude slyšet a především pak jednat ve prospěch města a jeho občanů,“ říká předseda plzeňské organizace TOP 09 Ondřej Ženíšek.

Velice mě těší úspěch našich kandidátů na plzeňských obvodech. V Křimicích se naší kandidátce podařilo vyhrát a její lídr Vít Mojžíš tak bude novým starostou. Za úspěšná považuji také povolební vyjednávání na Slovanech, Doubravce a v centrálním městském obvodu, kde se nám podařilo vyjednat účast v koalici. Na Slovanech bude staronovým místostarostou Jan Fluxa, na Trojce bude nově uvolněnou funkci místostarosty zastávat Radoslav Škarda a radním na Doubravce se stane Petr Junek. Co se týče města, zástupci ČSSD a ODS si nás v rámci vyjednávání pozvali až nakonec a předali nám nedůstojnou nabídku neodpovídající výsledkům voleb. Po dalším jednání tak dala koalice před námi přednost Občanům patriotům,“ shrnuje průběh povolebních vyjednávání Ondřej Ženíšek.

TOP 09 chce v městském zastupitelstvu zůstat silnou opozicí. „Chtěli jsme na plzeňskou radnici přinést změnu. To se bohužel nepodařilo, a tak důstojně odcházíme do opozice, kde budeme pracovat se stejnou vervou jako doposud. Budeme se i nadále snažit prosadit zákaz hazardu na území města Plzně a transparentní úřad,“ doplňuje Ondřej Ženíšek.

Zda bude lídr kandidátky a znovuzvolený zastupitel Ondřej Ženíšek na radnici pokračovat jako předseda Kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně je zatím v jednání. Sám k tomu podotýká: „Pokud nám bude nabídnuto místo předsedy kontrolního výboru, tak se tohoto úkolu ujmeme se vší odpovědností, stejně jako v minulém volebním období. A nezáleží na tom, zda bych tuto funkci zastával já, nebo někdo jiný z TOP 09. Občané mě budou moci i nadále kontaktovat se svými podněty na emailu: ondrej.zenisek@plz.top09.cz a sjednat si se mnou případně schůzku např. v krajské kanceláři TOP 09 na Anglickém nábřeží 1 v Plzni.“

V Plzni 23. 10. 2014 Eva Šafránková, krajská manažerka

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme