Mobilní ambulance TOP 09 představí návrhy ozdravení Plzeňského kraje

21. 9. 2016

Nechat si změřit tlak a popovídat si o tom, co je trápí, mohou občané Plzeňského kraje s kandidáty TOP 09 do krajského zastupitelstva i do Senátu.

Kandidát TOP 09 na hejtmana Plzeňského kraje Richard Pikner i tamní uchazeč o místo senátora Jiří Dort jsou lékaři. Od čtvrtka začnou „ordinovat“ i v ulicích krajského města, kde lidem ochotně změří tlak a popovídají si s nimi o tom, co jim ho zvedá.

Jako lékař chci zdravotnictví kvalitní a férové – jak pro pacienty, tak pro zdravotníky,“ zdůrazňuje Richard Pikner jedno z hlavních témat své kampaně. Dosáhnout toho chce sloučením zdravotnických zařízení do ekonomicky a organizačně efektivního celku, i přísným sledováním kvality péče a zveřejňováním výsledků jejího hodnocení. “V neposlední řadě je nutné navýšit mzdy zdravotníků. Peníze na to lze získat hlavně omezením nadbytečných investic do budov a přístrojů a úsporám z efektivnějšího řízení zdravotnických zařízení, vysvětluje své záměry Richard Pikner. Odborník na léčbu osteoporózy se cítí být připraven na práci pro kraj i díky organizačním zkušenostem z desetiletého působení ve funkci primáře Klatovské nemocnice.

Jako obyvatel a zastupitel malé obce však připomíná, že nežije jen svým povoláním, ale také děním kolem sebe. „Sám žiju na venkově a vím, že kvalita života potřebuje podporu i v té nejodlehlejší obci. Chceme na vesnicích zachovat malé školy, rozvíjet jejich dopravní dostupnost jak opravami silnic, tak zlepšením veřejné dopravy. Kraj má různé možnosti, jak aktivně pomáhat při výstavbě či rekonstrukci vodovodů, místních komunikací, chodníků, zastávek, cyklostezek, kanalizací, a samozřejmě i už zmíněných škol,“ popisuje některé programové cíle TOP 09 lídr její kandidátky v Plzeňském kraji Richard Pikner.

Vedle zdravotnictví, školství, dopravy, regionálního rozvoje, životního prostředí a kultury se jedna z osmi kapitol volebního programu podrobně věnuje i sociální politice. „Upřednostníme sociální programy, které budou znamenat nové začátky, cestu k samostatnosti a soběstačnosti. Za úspěch sociální politiky považuje TOP 09 ty klienty, kteří již klienty nejsou a podporu nepotřebují,“ vysvětluje Richard Pikner. Odmítá obchod s chudobou, kde stát napomáhá byznysu majitelů ubytoven na úkor sociálně slabých, a volá například po trvalém zlepšování bezbariérových přístupů ve veřejném prostoru. To vše při odpovědné rozpočtové politice, která je posledním, ovšem zásadním bodem krajského volebního programu.

Richarda Piknera v mobilní ambulanci TOP 09 podpoří i kandidát do Senátu Jiří Dort. Jako dětský lékař, který se ve významné míře věnuje novorozencům, je zvyklý rozumět dětem i beze slov, a proto je přesvědčen, že dokáže tím pozorněji naslouchat občanům. „Časné dětství je klíčem k dobrému životu. Proto chci bránit práva dětí a vytvářet podmínky pro jejich zdravý vývoj,“ pojmenovává Jiří Dort jedno z hlavních témat, kterým by se chtěl věnovat jako senátor.

Za logicky navazující pak považuje povinnost člena horní komory parlamentu hlídat tvorbu zákonů z pozice pojistky demokracie. „Je potřeba se na Sněmovnou schválené zákony v Senátu dívat věcně, bez předsudků a politikaření, ovšem vždy s cílem nenechat jimi omezit dosaženou úroveň svobody a demokracie v naší zemi,“ připomíná Jiří Dort.

Mobilní ambulance TOP 09 poprvé otevře ve čtvrtek 22. září v 15:30 před plzeňskou městskou knihovnou v ulici Bedřicha Smetany. „Ordinovat“ bude do 6. října celkem osmkrát, střídavě zde a v Koterovské ulici u Galerie Slovany.

Harmonogram Mobilní ambulance TOP 09:

https://www.facebook.com/events/310837385945201

Volební program TOP 09 pro Plzeňský kraj:

http://www.top09.cz/regiony/plzensky-kraj/volby/krajske-volby-2016/program/

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09 Plzeňský kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme