× Staňte se našimi členy!

Jaroslav Lobkowicz se na Západočeské univerzitě zúčastnil vzpomínkového shromáždění k výročí událostí 17. listopadu 1939

19. 11. 2009
 „Přestože je 17. listopad v posledních letech spojován především s výročím „Sametové revoluce“ z roku 1989, je třeba si připomínat i nešťastné události, které se staly v Praze na počátku druhé světové války“, zdůraznil ve svém projevu k pietnímu shromáždění emeritní rektor Západočeské univerzity a podporovatel TOP 09 Doc. Jiří Holenda.

Lídr kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji Jaroslav Lobkowicz poté společně s pozvanými hosty a studenty se zájmem shlédl animovaný dokument o období okupace a vyslechl si pamětnické vyprávění Ing. Bohumila Martínka. Někdejší student přítomným detailně popsal tragickou atmosféru zatýkání, převozu na Ruzyň, následnou deportaci do koncentračního tábora v Německu a pobyt v něm. Po závěrečných slovech nově zvoleného děkana Fakulty filosofické Doc. Pavla Vařeky se Jaroslav Lobkowicz odebral k neformální diskusi s přítomnými studenty a pamětníky.
V Plzni dne 19.11.2009

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jaroslav Lobkowicz

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme