Divadlo a kraj zvou lidi z regionu za kulturou

15. 10. 2021

"Náš kraj ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla připravil projekt nazvaný Kultura občanům regionu, který cílí především na lidi žijící mimo centrum," říká náměstek hejtmanky pro oblast kultury a pámátkové péče Marek Ženíšek.

Zpřístupní kulturu doslova každému: seniorům včetně doprovodů, lidem s hendikepem, ale i členům nejrůznějších spolků a svazů, jako jsou dobrovolní hasiči, rybáři, včelaři nebo zahrádkáři.
A zdaleka nejde jen o návštěvy divadelních představení. Účastníci zájezdu za kulturou do Plzně si mohou vybrat, jaký další program si před odpoledním představením zvolí. Mohou společně navštívit galerie i muzea, Techmanii, zoo nebo Loosovy interiéry, anebo si prohlédnout zákulisí a technologie Velkého či Nového divadla. Nebo si mohou jen zajít na oběd a užít si volný čas v západočeské metropoli.

V letošní sezoně nabídne divadlo v rámci projektu tři představení napříč uměleckými žánry. Obec pak zprostředkuje svým občanům nákup vstupenek na představení a zajištění dopravy. Plzeňský kraj poskytne až 50% příspěvek na dopravu a DJKT zajistí celou administraci a organizaci projektu.

Měsíčník Plzeňského kraje, říjen 2021, s. 7. : https://www.plzensky-kraj.cz/mesicnik/2021_10/

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme