TOP 09 a Starostové k Zastupitelstvu Plzeňského kraje

8. 6. 2015

KLATOVSKÁ NEMOCNICE

Pozitivně hodnotíme, že byl konečně předložen návrh využití budov staré nemocnice Klatovy. Návrh ale bohužel navrhuje využít pro potřeby nemocnice velkou část starých budov. Nemocnicí budou opuštěny pouze budovy bývalé polikliniky a interny. Nově se navrhuje koupě budovy lékárny. Požadujeme, aby byla předložena ekonomická analýza potřebných investic, provozních nákladů a výnosů, která by stanovila, kdy se nemocnice obejde bez dotace na provoz, na Služby obecného hospodářského zájmu.

SOCIÁLNÍ SLUŽBY

Požadujeme, aby poskytovatelé sociálních služeb měli možnost diskutovat s odborem krajského úřadu o výpočtech normativů pro stanovení dotací jednotlivým poskytovatelům. Požadujeme zohlednit potřebu oprav budov u poskytovatelů nekrajských pobytových služeb.

ČERPÁNÍ DOTACÍ

Navrhujeme Plzeňskému kraji zpracovat analýzu možností čerpání dotací z jednotlivých operačních programů a vést diskusi všech zastupitelů o prioritách v čerpání dotací. Jedná se např. o využití prostředků z Operačního programu Doprava, IROP – např. IT investice, investice do sociálních služeb, národních kulturních památek, Integrovaného záchranného systému.

ŠTÍTKY

Volby:
2012 zastupitelstva krajů - Plzeňský

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme