V Plzni na pivu s předsedou o evropské i komunální politice

28. 5. 2018

Desítky lidí včera v plzeňském pivovaru Beer Factory diskutovaly o aktuálních tématech s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem a 1. místopředsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou. Pozvání předsedy plzeňské TOP 09 Michala Vozobule přijal také místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek či herec a režisér Antonín Procházka.

Včerejší setkání s vedením TOP 09 u piva v Plzni bylo příležitostí pro všechny příznivce TOP 09 podebatovat o tématech, která je v současné evropské a české politice zajímají. „Jako europoslanec se často se setkávám s tím, že lidí nemají o Evropské unii dostatek kvalitních informací. I proto jsme se bavili o tématu, které se v poslední době skloňuje čím dál víc, a tím je Czexit. Je důležité znát, jaké by byly dopady na život v České republice po vystoupení z EU,“ říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a dodává:Řeč přišla i na letošní komunální a senátní volby. Senát je pojistkou demokracie a nechceme ho rušit jako hnutí ANO, chceme ho naopak posílit o osobnosti, které ctí svobodnou společnost a demokratické principy. Proto jsem rád, že výkonný výbor TOP 09 na svém posledním jednání schválil pro volební obvod Domažlice jako kandidáta do Senátu pana doktora Michala Janeka. Jedná se o opravdového odborníka v oboru očního lékařství a navíc bývalého poslance, kterého lidé v regionu dobře znají.“

Že se lidé o politiku aktivně zajímají, kromě včerejší účasti na debatě v Beer Factory dokazuje i neutichající zájem o vstup do strany. Za poslední půlrok přijala krajská organizace TOP 09 přes tři desítky žádostí o členství. „V Plzni se do TOP 09 se rozhodli vstoupit například primář Fakultní nemocníce v Plzni a známý neonatolog Jiří Dort, plzeňský architekt Petr Domanický, ale i spousta demokraticky smýšlejících Plzeňanů, kterým se nelíbí vývoj v naší společnosti po posledních parlamentních volbách. Zájem všech takových lidí mě těší. A rád uvítám i všechny, kteří by se chtěli zapojit do nadcházejících komunálních voleb v Plzni,“říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Galerie
Štítky