TOP 09 nadělovala dětem již po třinácté

6. 12. 2021

Plzeňská TOP 09 v den sv. Mikuláše nadělila dárky dětem v Nemocnici u sv. Jiří v Plzni na Doubravce a v Městském ústavu sociální péče Nováček na Lochotíně. Letos se opět kvůli pandemickým opatřením nadílka konala v komorní režii.

První zastávkou byla dětská nemocnice v Plzni na Doubravce.

„Od roku 2009 se u nás stalo tradicí, že s kolegy chodíme v přestrojení za čerta, Mikuláše a anděla nadělovat dětem, které musí z nějakého důvodu trávit adventní čas v nemocnici. Bohužel letos stejně jako loni jsme kvůli pandemii koronaviru museli od masek upustit, ale o balíčky děti nepřijdou. Dnes jsme je předali v dětské Nemocnici u Sv. Jiří paní primářce Pouskové, která nás ujistila, že jim je dokonce předá čert s Mikulášem z řad personálu nemocnice,“ říká předseda plzeňské TOP 09 a náměstek primátora Michal Vozobule.

Další kroky zastupitelů TOP 09 vedly do Městského ústavu sociální péče Nováček pro mentálně postižené děti a mládež.

„I když jsem již podruhé musela kvůli covidovým opatřením kostým anděla odložit, hřeje mě pocit, že jsme dnes mohli našimi mikulášskými balíčky dětem zpříjemnit den. V tento adventní čas bychom si více než jindy měli připomínat, že laskavost při darování je symbolem lásky. A že zároveň není většího štěstí než moci obdarovat ty nejmenší,“ doplňuje krajská místopředsedkyně TOP 09 a lochotínská místostarostka Ilona Jehličková.

Ústav sociální péče Nováček pro mentálně postižené děti a mládež vznikl v roce 2000 a nachází se v prostorách bývalé mateřské školy v Rabštejnské ulici. Organizačně tato příspěvková organizace spadá pod Městský ústav sociálních služeb města Plzně. Ústav je určen pro klienty ve věku 3–26 let a jeho kapacita je 44 míst. Ošetřovatelské oddělení je určeno pro děti těžce mentálně postižené a děti s kombinovanými vadami. Jedná se o děti převážně nebo zcela ležící, u kterých je zajišťována především péče zdravotní a ošetřovatelská. Výchovné oddělení je určeno pro děti pohyblivé a vozíčkáře, jejichž mentální úroveň se pohybuje v pásmu střední až těžké mentální retardace. V areálu ústavu je umístěna základní škola speciální (dříve pomocná škola), kam převážná většina našich dětí dochází. Ti, kteří neplní povinnou školní docházku, dochází do ergoterapeutických dílen.

Nemocnice u Sv. Jiří je soukromé zdravotnické zařízení poskytující lékařskou péči dětským pacientům od novorozeneckého věku až do 19let. Disponuje 35 lůžky, včetně lůžek intenzivní péče. Další součásti zařízení jsou endokrinologická ordinace pro děti a dospělé, respirační ordinace pro choroby dýchacích cest dětí či oddělení komplexní léčebné rehabilitace.

 

            Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme