Markéta Pekarová Adamová a Petr Fiala přijeli podpořit kandidáty ODS a TOP 09 pro krajské volby

21. 9. 2020

Poslední srpnovou středu navštívila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová společně předsedou ODS Petrem Fialou Rokycansko. Nejprve zavítali do Rokycan, Hrádku, Mirošova a Dobříva, poté se přesunuli do Dýšiné a závěr dne patřil diskusi v Radnicích na severním Plzeňsku.

 

Den na Rokycansku zahájila předsedkyně TOP 09 v doprovodu lídryně kandidátky ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů Ilonou Mauritzovou a lídrem TOP 09 pro krajské volby Richardem Piknerem debatou s vedením rokycanské nemocnice o tom, jak zajistit kvalitu a dostupnost zdravotní péče.

Poté se v jejich doprovodu společně se senátorem za Rokycansko Pavlem Karpíškem, místostarostou Rokycan Janem Šaškem, starostkou Hrádku Marcelou Sobotkovou a místostarostou města Tomášem Rouskem přesunula na prohlídku hrádeckých železáren. Zde se seznámila s historií hutnictví na Rokycansku a prohlédla si historickou válcovací stolici, kterou město Hrádek společně s muzeem v Rokycanech bude od železáren odkupovat a umisťovat v obci.

Odpoledne patřilo návštěvě nově rekonstruované národní kulturní památky Vodního Hamru v Dobřívi, na jehož revitalizaci se finančně podílela Evropská unie a Plzeňský kraj. Poslední zastávkou cesty po regionu předsedy ODS Petra Fialy a Markéty Pekarové Adamové byla společnost Interobal v Dýšiné, která se řadí mezi přední firmy působící v obalovém průmyslu.

Závěr dne pak patřil debatě v kavárně a restauraci La Boema v Radnicích, kam zavítalo na sedm desítek zájemců o diskusi na téma budoucnost české politiky. Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová se shodli na tom, že spojování politických stran je jedinou možnou cestou, jak změnit poměry v naší zemi. První krok k tomu již zástupci ODS a TOP 09 učinili tím, že vytvořili společnou kandidátku pro volby do Zastupitelstva Plzeňského kraje. 

„Vztah k politické straně ráda přirovnávám k manželství. V něm také musíme být schopni dělat kompromisy. A podobně jako v manželství i v politice je třeba nalézt v sobě velkorysost, povznést se nad rozdíly, stavět na tom, co nás spojuje. Jen tak můžeme zvítězit a změnit poměry v naší zemi,“ řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

 

 „Na Rokycansko jsem přijel podpořit společnou kandidátku ODS a TOP 09 a především Ilonu Mauritzovou, která je naší kandidátkou na hejtmanku Plzeňského kraje. Měl jsem možnost hovořit se starosty, podnikateli, uspořádali jsme veřejnou diskusi s občany a navštívil jsem řadu míst. Jsem přesvědčen, že Ilona Mauritzová a její tým jsou dobrou volbou pro Plzeňský kraj, protože vědí, co kraj a jeho lidé potřebují,“ uvedl na závěr celého dne předseda ODS Petr Fiala.

                                       Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

 

 

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme