Kraj i Plzeň pomohly tornádem poškozeným obcím

20. 7. 2021

Finanční pomoc ve výši tři miliony korun, která poputuje do obcí Jihomoravského a Ústeckého kraje zpustošených červnovými bouřemi, schválilo na svém mimořádném jednání zastupitelstvo Plzeňského kraje. Zasaženým obcím pošle finanční pomoc také město Plzeň.

"Dnes jsme na mimořádném zasedání Zastupitelstva Plzeňského kraje schválili finanční dar 2 500 000 korun pro postižené obce v Jihomoravském kraji a 500 000 korun pro postižené obce v Ústeckém kraji. Do Jihomoravského kraje putije pmoc pro obce na Břeclavsku a Hodonínsku a do Ústeckého kraje na pomoc obcím Blatno, Stebno a Petrohrad. Navíc hasiči z Plzeňského kraje už několik dní pomáhají jak na Moravě, tak i na Lounsku. Symbolická pomoc kraje ve formě nabídky několika pobytů pro maminky s dětmi z postižených oblastí v hotelu u nás na Šumavě byla schválena již minulý týden," říká náměstek hejtmanky Plzeňského kraje Marek Ženíšek.
Finanční podporu ve výši jeden milion korun schválilo také zastupitelstvo města Plzně. Peníze půjdou na konto veřejné sbírky Jihomoravského kraje. „V Plzni si bohužel stále ještě pamatujeme vážné dopady povodní v roce 2002 a víme, že je důležitá jak bezprostřední, okamžitá pomoc při odstraňování následků škod, tak poté samozřejmě ta dlouhodobější,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa (ODS).
Dar ve výši 700 tisíc korun poskytne centrální plzeňský obvod obcím na tornádem postižené Moravě a obci Stebno na severu Čech. Další 50 tisíc korun obdrží Zoologická zahrada Hodonín. 
Zastupitelstvo městského obvodu Plzeň 2 - Slovany rozhodlo, že poskytneme peněžní dar ve výši 250 tisíc Kč obci Mikulčice na pomoc rodině Novákových při odstraňování škod způsobených tornádem a tím pomůžeme Nikolce vrátit její nový pokojíček. 
Zastupitelstvo městského obvodu Plzeň 4  schválilo dar ve výši 250 tisíc korun městysu Moravská Nová Ves, který byl 24. června zasažen tornádem.

Eva Šafránková, krajská manažerka

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme