Koalici SPOLU podporují i významní umělci. Čím se nechali přesvědčit Pecková či Töpfer?

4. 10. 2021

Nedávno odstartovaná horká fáze kampaně SPOLU přináší i noviny, které mají voličům představit nejen program koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Pro každý kraj je připraveno speciální vydání, v němž se občané dozví, kdo v dané oblasti kandiduje, přečte si rozhovor s lídrem a uvidí, jaké problémy je nutné podle SPOLU vyřešit. Nechybí ani slova podpory od známých osobností.

Stranické noviny nejsou na naší politické scéně nic nového. Používal je Andrej Babiš, lže pomocí nich i Tomio Okamura. Ty od SPOLU jsou ovšem jiné. Minimálně tím, že jsou pro každý kraj odlišné, specifické a adresné. Volič tak nemá pocit, že ho politici zase odbyli.

V novinách, které lze stáhnout i na webových stránkách koalice, najdeme mimo jiné i vyjádření některých umělců. Třeba Tomáš Töpfer, ředitel Divadla na Vinohradech, vysvětlil, na čem mu při výběru před volbami záleží.

"Podporují koalici SPOLU, protože v ní mám jistotu naší euroatlantické orientace. Pro mě je zárukou obrany naší stále ještě křehké demokracie. Nedůvěřuju extremistům a za zmrzlinu, koblihu či rouškovné si můj hlas žádní populisté nekoupí," vysvětluje populární herec.

V Pardubickém kraji má zase velkou podporu lídr kandidátky SPOLU Pavel Svoboda. Ředitel Komorní filharmonie Pardubice a vysokoškolský pedagog přesvědčil hned tři významné osobnosti. "Pavla a jeho rodinu znám mnoho let, je to schopný organizátor a hrozně mu držím palce," říká operní pěvkyně Dagmar Pecková.

Svobodu podporují i manželé Václav a Eva Hudečkovi. "S mojí ženou Evou jsme Pavlovi vymysleli volební slogan: Za svobodu se musí bojovat a musí se podporovat," přiznal světoznámý houslista.

V Jihomoravském kraji zase SPOLU podporuje šéf muzikálové sekce Městského divadla Brno Petr Gazdík. "Respekt k tradičním hodnotám, úcta k osobní odpovědnosti, umírněná diskuse rozličných názorů, svoboda jako nejvyšší princip naší existence. Přál bych si, abychom byli 'velcí' a skutečně tak dokázali žít SPOLU," říká oblíbený herec a zpěvák.

forum24.cz

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme