× Pojďte do toho s námi.

TOP 09: Fotbalový stadion nepatří do centra města

28. 3. 2019

Obří jednoúčelová stavba má jednou provždy zabrat jedny z nejkrásnějších pozemků s výhledem na řeku a zámek v centru krajských Pardubic. TOP 09 je proti výstavbě fotbalového stadionu a tréninkových hřišť v centru města.

Město Pardubice má mimořádnou šanci stát se skutečným, moderním, krajským městem. “Jednu šanci už jsme promrhali - vybudovat centrum města na “hliněném náměstí”. Místo toho jsme ho levně prodali  a nechali zastavět krabicí AFI,” vysvětluje expert TOP 09 na urbanismus Jan Jošt.

Nyní chce město na místě Letního stadionu, tenisových kurtů a bývalých jatek postavit fotbalový stadion a tréninková hřiště.  Pro toto cenné území byla zpracována rozsáhlá studie s několika variantními řešeními. Preferencí TOP 09 ale není jednoúčelová stavba obrovské hmoty, v podobě fotbalového stadionu. Stadion by kvůli ochraně travní plochy nebylo možné využívat pro alternativní účely a stál by v centru města většinu času nevyužit. “Hmotově naddimenzovaná, jednoúčelová, stavba do centra města prostě nepatří. Na jedněch z nejkrásnějších pozemků města může vzniknout pardubická „La Défense“, kde se město konečně může otevřít řece. Lze zde vybudovat vzdušnou promenádu na nábřeží, nevysoké bytové domy apod,” vysvětluje svou vizi Jan Jošt. 

TOP 09 preferuje variantu různorodějšího využití daného území, která přispěje k rozkvětu Pardubic a bude řešit i otázku bydlení, alespoň částečně vyřeší obrovskou poptávku po parkování v podobě přiměřeně dimenzovaného parkovacího domu nebo poskytne zázemí pro rozvoj podnikatelských aktivit s vysokou přidanou hodnotou. “Městu chybí hotely, kongresové sály, prostory pro pořádání trhů nebo prostory pro parkování. Toto území nám dává historickou možnost tyto problémy alespoň částečně řešit,” doplňuje vizi Michal Sláma, expert TOP 09 v Komisi pro strategii a předseda pardubické TOP 09.

Otázkou zůstává, zda město vůbec má investovat stovky milionů do stadionu pro druholigový fotbal. “Jednoznačně podporuji investice do sportování mládeže, ale aby město - a podotýkám že na dluh - investovalo půl miliardy pro relativně úzkou skupinu, to nepovažuji za dobrý nápad, byť fotbal patří historicky mezi nejoblíbenější sporty,” říká zastupitel TOP 09 Jiří Skalický.

Finální rozhodnutí bude utvářet tvář Pardubic po generace. Pojďme té příležitosti využít! “Je stále čas smést projekt fotbalového stadionu ze stolu a najít pro něj jiné místo, třeba na Hůrkách,“ navrhuje Jan Jošt.

Ondřej Müller, krajský manažer

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Jošt, Jiří Skalický

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme