× Pohněme s tím. Společně!

Odchod jako trest za úspěch? To snad ne!

11. 6. 2012

Musím se přiznat, že když jsem se dozvěděl informaci, že Ing. Jitka Svobodová, ředitelka Gymnázia Pardubice, neobhájila svoje místo před výběrovou komisí Pardubického kraje, nemohl jsem tomu uvěřit. Proč proboha? Je někdo lepší?

Paní ředitelka vede zdejší gymnázium velice úspěšně již od roku 2005 a pod jejím vedením dosáhla škola významné úspěchy v oblastech vzdělávání, mimoškolních aktivit, zahraniční spolupráce, sportu a podpory moderní výuky. Jen namátkou bych uvedl 7. nejlepší výsledky státní maturitní zkoušky, výborné výsledky v krajských kolech olympiád přírodovědných a humanitních předmětů a úspěchy studentů v celonárodních i mezinárodních soutěžích a projektech. Ve škole vládne velice přátelská atmosféra a týmový duch, který pozitivně působí na motivaci studentů a jednoznačně se promítá do jejich výsledků. Způsob řízení škole je pedagogy a studenty hodnocen jako „velice demokratický“ a motivující.

Vím, že jí byly vyčítány problémy se sportovní halou a odpor k sloučení se Sportovním gymnáziem. Oba tyto důvody se mi jeví jako uměle vykonstruované. Je totiž jasné, že na problémy se sportovní halou si kraj „zadělal“ již v době jejího projektování a výstavby a výsledek tomu odpovídá. Potom již lze těžko vinit provozovatele, že o halu není zájem. Co se týká slučování obou gymnázií, bylo mi jasné hned, jak paní ředitelka zveřejnila svůj názor, že budou problémy. A světe div se, jsou.

Z celé situace mám velice nedobrý pocit. Vypadá to, že vedení kraje trestá svého manažera za dosažený úspěch a co je horší za vlastní názor. Naskýtá se také myšlenka, jestli stávající vedení se nesnaží odstranit nepohodlné lidi ještě před krajskými volbami. Věřím, že to mu tak není a Rada Pardubického kraje rozhodnutí ještě přehodnotí.

Jan Němec, Radní a zastupitel města Pardubice

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme