Ing. Zdeněk Juračka

kandiduje do senátu

16. 3. 2012

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Ing. Zdeněk Juračka je dalším známým jménem v boji o senátorské křeslo v senátním obvodu č. 44 Chrudim, Havlíčkův Brod. Do podzimních voleb jde jako nezávislý kandidát s podporou TOP 09 a Starostů.

„Jsem přesvědčený, že Vysočina si v Senátu zaslouží silnou osobnost, která bude hájit českého spotřebitele, kvalitu prodávaných potravin, postavení domácích výrobců na trhu a myslet na zájmy všech občanů regionu. Myslím si, že výsledky mé práce mě opravňují k tomu, abych takovou nabídku mohl voličům předložit,“ řekl bezprostředně po oznámení své kandidatury.

Je šéfem skupiny  COOP, kterou se mu povedlo pod novou mezinárodní družstevní značkou stabilizovat na českém trhu, jako největší český maloobchodní řetěz.  Dá se o něm mluvit jako o znalci problematiky spojené se službami zejména v malo- a velkoobchodě, pohostinství a cestovním ruchu. K našemu regionu jej váže dětství a studijní začátky, ale i současnost. V regionu Vysočina v roce 1962 maturoval v Kamenici nad Lipou a jako dorostenec hrával hokej v Pelhřimově, Humpolci i Havlíčkově Brodě. V současné době je váženým členem představenstva havlíčkobrodského COOP družstva HB, které je významným expandujícím zaměstnavatelem v regionu. Působí dále jako předseda dozorčích rad družstevních škol v Pelhřimově, Humpolci a Žďáru nad Sázavou.

„Jsem rád za podporu strany, která klade důraz na vlastní zodpovědnost a tradici. Přestože podporuji základní principy a orientaci TOP 09, zejména v oblasti makroekonomiky a podpory podnikání, nebudu jí vždy slepě loajálním partnerem, neboť ne na všechny reformní změny mám stejný názor. Jsem však rád, že jí to zjevně nevadí, nebo to alespoň nedává spontánně najevo. Nemám zcela shodný názor například v otázce aplikace DPH, zejména z titulu zdražování potravin, daňové zátěže OSVČ, registrační povinnosti DPH a atd. Preferuji, stejně jako TOP 09, upřednostnění zvýšení DPH před daní z příjmu, což je správná cílená podpora podnikatelů. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že je hodně daňových rezerv v daňových únicích ve službách, a proto upřednostňuji lepší výběr  daní  před jejich zvyšováním tak říkajíc od „ zeleného stolu“ uvedl.

Kandidát zdůrazňuje svůj dlouhodobě neměnný a přirozený vysoce kladný vztah ke všemu českému. Je znám jeho patriotismus k tuzemským regionálním producentům, k podpoře tuzemských obchodních zájmů.  Mezi jeho priority patří například větší preference českých potravin na českém trhu tak, jak to má jím řízená skupina  COOP  ve svém podnikatelském záměru a jak také na českém trhu vystupuje.  Ostře se vyhrazuje ke kvetoucí korupci ve státní správě ale v České republice vůbec. Je zásadním kritikem a odpůrcem neodůvodněného zvyšování administrativní zátěže a necitlivého vstupování legislativy do soukromoprávních vztahů tržních subjektů. Ve své kampani chce kromě kontaktních prvků předvolební kampaně hojně využívat internet, Facebook a další moderní technologie.

„Jsem rád, že za TOP 09 bude kandidovat právě pan Juračka, který je schopný a pracovitý. Nemá zapotřebí jít kvůli svoji kariéře do politiky, neboť tuto si již vybudoval.“ vyjádřil se předseda havlíčkobrodské organizace TOP 09 Martin Sedlák.

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme