Výsměch věřícím aneb populismus místo historické spravedlnosti

12. 8. 2012 | 15:00

S blížícím se termínem podzimních voleb roste také napětí a rozšiřuje se zlo v naší společnosti. Jakékoliv téma může posloužit k vytouženému vítězství ve volbách, tím letošním tématem se staly pro ČSSD církevní restituce, resp. správně návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Místo věcné diskuse jsme byli svědky osočování, lží a pomluv na adresu těch, kteří vedou naši společnost k víře, dobru a lásce.

Nevkusné billboardy zaplacené z peněz nás všech mají za úkol dostat do podvědomí lidí v naší zemi, že se děje něco špatného, namísto pochvaly současné vládě za to, že byla schopná po 22 letech připravit návrh zákona, který má ukončit vyrovnání se s komunistickou minulostí částečným odškodněním těch, kteří byli okradeni, a tím uzavřít kapitolu totalitního režimu. Po dvouleté intenzivní práci na ministerstvu kultury je připraven návrh zákona, který má ukončit nenormální stav právní nejistoty v oblasti vlastnických vztahů k nemovitostem v ČR, podpořit rozvoj investičních aktivit či přispět k rozvoji trhu práce.

Jak je možné, že strana, která si říká demokratická, má s tímto problém a svým postojem uráží všechny věřící žijící v naší zemi, mezi něž se řadím i já osobně? Svými počiny popírá pravidla demokracie a ve svém důsledku poškozuje celou naši zemi. Vždyť navrhovaná finanční náhrada ve výši cca 2 mld. Kč ročně činí necelé 2 tisíciny státního rozpočtu, což nemůže ohrozit žádné z významných výdajů. A je také třeba zdůraznit, že návrh zmiňovaného zákona je kompromisem, který je jak v zájmu církví a náboženských společností, tak v zájmu státu a celé naší společnosti. Vedení ČSSD by se mělo (místo podsouvání nečestných pohnutek čestným lidem a očerňování církví z nepoctivosti) vážně zabývat změnou svého názvu, například na Česká strana sociálně populistická.

ŠTÍTKY

Volby:
2012 senát - 65 - Šumperk: Jana Němečková

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 OLOMOUCKÝ KRAJ

Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

info@olm.top09.cz
telefon: +420 606709868

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Kateřina Šišková

Katerina.Siskova@top09.cz

telefon: +420 606709868

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme