Krajská vláda v Olomouci podepsala koaliční smlouvu

27. 10. 2020

Nová vláda v Olomouckém kraji v pondělí podepsala koaliční smlouvu. Před budovou hejtmanství v Olomouci dohodu stvrdili podpisem zástupci všech tří stran, které se budou na vedení podílet. Krajskou samosprávu povede trojkoalice Piráti a STAN, Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj a ODS.

„Přebíráme kraj v nelehké době koronavirové pandemie, vysokého zadlužení a očekávaných dalších ekonomických důsledků krize. Také proto jsme se rozhodli snížit počet náměstků ze sedmi na čtyři,“ sdělil kandidát na hejtmana Josef Suchánek.

Rada Olomouckého kraje bude mít celkem 11 členů. Čtyři křesla obsadí Piráti a Starostové, stejný počet bude patřit Spojencům – Koalici pro Olomoucký kraj a tři ODS.

Hejtmanem se stane Josef Suchánek, který bude mít ve své působnosti finance a krizové řízení. Post prvního náměstka obsadí Ivo Slavotínek, v jehož kompetenci budou sociální věci a záležitosti seniorů. Druhým náměstkem se stane Dalibor Horák – ten se zaměří na oblast zdravotnictví.

V radě jako náměstci hejtmana zasednou také Jan Šafařík (regionální rozvoj, územní plánování, rozvoj venkova) a Michal Zácha (doprava, sport a volný čas).

Jako členové rady se na chodu kraje budou podílet i: Zdeňka Dvořáková Kocourková (investice, evropské projekty, transparence, IT, Smart region), Martin Šmída (životní prostředí, odpady, zemědělství) a Aleš Jakubec (školství).

Radu Olomouckého kraje pak doplní ještě trojice neuvolněných radních: Radim Sršeň, Jan Žůrek (kultura a památková péče) a Ivo Mareš.

Nejužší vedení regionu musí schválit nově zvolené pětapadesátičlenné zastupitelstvo. Krajští zastupitelé poprvé zasednou v pátek 30. října.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/krajska-vlada-v-olomouckem-kraji-podepsala-koalicni-smlouvu-20201026.html#utm_content=freshnews&utm_term=v%20olomouckem&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz

Štítky