13. 10. 2021

Téměř sedmdesát studentů si v pondělí 11. října převzalo ocenění Talent Olomouckého kraje. Letos se odehrál už šestnáctý ročník akce, jejímž účelem je podpora nadaných žáků základní a středních škol i gymnázií.

„Je skvělý pocit vidět, kolik mladých a nadějných lidí v Olomouckém kraji žije. A to je jenom špička ledovce. Přeji všem, aby se jim v tom, co je baví a co dělají rádi, nadále vedlo. A také přeji pedagogům a školám, aby se jim dařilo objevovat další talenty z řad žáků a studentů a podporovat je v jejich úsilí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
Talent roku se vyhlašuje v pěti kategoriích – humanitní, přírodovědné, technické a dovednostní, sportovní a umělecké. Oceňují se také nejúspěšnější školy a pedagogové, kteří jsou odbornými garanty jednotlivých soutěží. Letos jich bylo 12. Hejtmanství mezi nejlepší talenty a vynikající vzdělávací zařízení rozdělilo dary za 350 tisíc korun.
Mezi nejvýraznější účastníky letošního ročníku patřil Jan Flajšar z Gymnázia Olomouc – Hejčín. Ten uspěl jak v humanitním, tak i v přírodovědném oboru. V astronomii dokonce obdržel zlatou mezinárodní medaili.
„ Gratuluji všem oceněným k jejich úspěchu. A blahopřeji také školám a pedagogům, kteří svojí prací k vyniknutí mladých talentů rovněž přispěli,“ dodal Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.
Podpora školství ze strany Olomouckého kraje má mnohem více podob. Například na stipendia budoucích řemeslníků uvolnil kraj více než osm miliónů korun. Další peníze směřují třeba do programu na podporu práce s mládeží.
Sdílet

https://www.olkraj.cz/kraj-ocenil-67-talentu-aktuality-10791.html

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme