× Pojďte do toho s námi.

Blišťanová: Územní plán města směřuje ke druhé změně. Lidé žádají hlavně stavební pozemky pro bydlení

20. 4. 2021

JESENÍK - Jeden z nejdůležitějších strategických dokumentů každého města - územní plán - je v Jeseníku starý osm let. První změna byla provedena před třemi lety a další je plánována na letošní rok. V současné době radnice eviduje na třicet podnětů na změnu.

Územní plán je důležitý dokument z hlediska rozvoje města. Stanovuje, k jakému způsobu mohou být využity její územní části a za jakých podmínek využity stavební pozemky. Řešeny budou otázky výstavby, zajištění dostupnosti pozemků pro bydlení, ploch pro veřejnou vybavenost nebo ploch pro podnikání.
Územní plán slouží k regulaci zástavby na území obce a k jejímu efektivnímu plánování do budoucna. K pořízení druhé změny probíhá nyní příprava. Příkladem může být uspořádaný kulatý stůl s místními podnikateli, vedením města a městským architektem. Ten se konal online druhý týden v dubnu. Byla diskutována potřeba ploch pro podnikání, jelikož v zóně za podjezdem může dojít k vyčerpání zásoby pozemků, a další oblasti rozvoje města, jako například zlepšení podmínek pro cyklistiku.

Městský architekt: pozemky pro bydlení se budeme zabývat


„Největší důraz diskutující přikládali dostupnosti stavebních pozemků pro bydlení. Jejich nedostatek někdy i omezuje schopnost firem udržet si kvalifikované pracovníky. Připravovaná změna územního plánu se bude zlepšením dostupnosti pozemků pro bydlení zabývat,“ uvedl městský architekt Tomáš Pejpek.

„Obdobná diskuze o připravované změně územního plánu měla proběhnout i pro širokou veřejnost, protiepidemická opatření ji bohužel už několik měsíců neumožňují,“ uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka města Jeseník. Informovat a poradit občanům mohou ale individuálně pracovníci z úřadu územního plánování či městský architekt.

Druhé změně územního plánu bude předcházet Zpráva o uplatňování územního plánu za období 2017-2021 a její veřejné projednání. Součástí zprávy pak budou pokyny pro zpracování druhé změny. Zpráva i změna územního plánu musí být schváleny zastupitelstvem města.

https://jesenicky.rej.cz/clanky/zpravy/231-uzemni-plan-mesta-smeruje-ke-druhe-zmene-lide-zadaji-hlavne-stavebni-pozemky-pro-bydleni

ŠTÍTKY

Volby:
2020 zastupitelstva krajů - Olomoucký - 2. Zdeňka Blišťanová

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 OLOMOUCKÝ KRAJ

Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

info@olm.top09.cz
telefon: +420 775277888

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Jana Navrátilová

Jana.Navratilova@top09.cz

telefon: +420 775277888

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme