Leo Czabe: Slavnostní představení Aquacentra Šternberk

14. 11. 2022
Slavnostní představení Aquacentra Šternberk zpestřil rekord
Za účasti pozvaných hostů z řad významných šternberských zaměstnavatelů, zastupitelů města, ředitelů příspěvkových organizací, zástupců stavebních firem a dodavatelů technologií i médií bylo slavnostně otevřeno Aquacentrum Šternberk.
Fanfára v podání Žesťového tria ZUŠ Šternberk zahájila výjimečný okamžik, na který jsme čekali ve Šternberku více než 30 let. Úvodního slova se ujali starosta Šternberka pan Stanislav Orság, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sport a volný čas pan Michal Zácha, ekonomický ředitel společnosti Strabag a.s. pan Rostislav Tejnecký a 1. místostarosta Šternberka pan Jiří Kraus, který je zároveň jednatelem společnosti provozující naše nové aquacentrum. Společně pak i s ředitelkou společnosti Šternberská sportovní s.r.o. paní Vlastou Šrekovou a 2. místostarostou panem Leo Czabem symbolicky přestřihli pásku, která otevřela dveře nového šternberského aquacentra.
Aquacentru se dostalo i slavnostního požehnání z rukou P. Antonína Pechala, děkana šternberské farnosti.
Hosté byli v plavecké části svědky rekordu v eskymáckém obratu na elektrickém kajaku v podání kajakáře Tomáše Behúně z SKUP Olomouc. Rekord byl oficiálně zaznamenán komisařem a bude zapsán do České knihy rekordů.
Třípodlažní objekt s kapacitou 320 návštěvníků, který vyrostl v ulici Generála Eliáše vedle nemocnice, obsahuje víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí, včetně wellness. Pro veřejnost bude aquacentrum přístupné začátkem prosince.
Krytý, pětadvacetimetrový bazén má celkem šest drah a navazuje na něj zážitková část s výukovým a dětským bazénem pro nejmenší děti, dále pak bazén s relaxačními a regeneračními vodními prvky a divokou řekou. Součástí Aquacentra Šternberk je wellness s klasickou a finskou saunou, ochlazovacím bazénem, relaxační částí a venkovní vířivkou. Chybět nemůže tobogán, který je dlouhý 90 metrů a má samostatný dojezd.
Vybudování Aquacentra Šternberk stálo téměř 200 milionů korun, které město zaplatilo z vlastních zdrojů.
Štítky
Osobnosti: Leo Czabe
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme