Regionální organizace TOP 09 Opava

Regionální výbor TOP 09 Opava

Komunisti si vzali prst a hned chtějí i hlavy
27. 10. 2012

Komunisti si vzali prst a hned chtějí i hlavy

"Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky..."

Asistent komunistického poslance a místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše soudruh Jaromír Petelík dle sdělovacích prostředků (blesk.cz, novinky.cz, idnes.cz) uveřejnil, asi v euforii z krajských voleb, na své profilu ve Facebooku, že „Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám.“

Celý článek
12. 10. 2012

Finanční ústava ohlídá i hospodaření krajů

Dluhová brzda je nezbytností

Vláda schválila návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti. Finanční ústava mimo jiné stanoví maximální limit pro výši vládního dluhu a vznik Národní rozpočtové rady. TOP 09 a Starostové souhlasí a podporují tento návrh, protože zavádí principy odpovědného hospodaření také na krajích.

Celý článek
Čtyři otázky pro Tomáše Papugu
18. 9. 2012

Čtyři otázky pro Tomáše Papugu

Kandidát na senátora za Opavu

U příležitosti zahájení své oficiální volební kampaně do Senátu Parlamentu České republiky, poskytl kandidát za TOP 09 a Starostové pro Opavsko Tomáš Papuga úvodní rozhovor. Aspirant na senátní křeslo mimo jiné prozradil i v čem vidí smysl horní komory Parlamentu.

Celý článek
Diagnóza senátu Tomáše Papugy
17. 9. 2012

Diagnóza senátu Tomáše Papugy

Kandidát na senátora za Opavu

Kandidát TOP 09 a Starostové pro senátní volby 2012 Tomáš Papuga pojal netradičně svoji předvolební kampaň, když stanovil horní komoře Parlamentu diagnózu. Senátní kandidát využil zdravotnické terminologie a tím se snaží voličům jednoduchou formou vysvětlit, v jakých oblastech se činnosti Senátu mohou zlepšit. Tomáš Papuga však hned nabízí i řešení, svůj recept na zdravý Senát.

Celý článek
Kdo má moc, chce ještě více
29. 8. 2012

Kdo má moc, chce ještě více

Velká města se rozmazlila

Velká města si zvykla na dostatek až nadbytek financí na své hospodaření, že si začala namlouvat, že jen ony mají právo takto hospodařit, i když přesně věděla, s kolika finacemi musí hodpodařit města jen o trochu menší nebo obce.

Celý článek
TOP 09 a STAN - Nehromadíme funkce
1. 6. 2012

TOP 09 a STAN - Nehromadíme funkce

Veřejný slib kandidátů na funkce hejtmanů

TOP 09 a STAN -  pracujeme zodpovědně Lídři TOP 09 a STAN do krajských voleb nelpí na funkcích a požitcích, které nabízí politická práce

Celý článek
Dělení daní v okrese Opava
28. 5. 2012

Dělení daní v okrese Opava

MĚSTA A OBCE V OKRESE OPAVA ZÍSKAJÍ NAVÍC VÍCE NEŽ 275 MILIONŮ.

Novela rozpočtového určení daní, kterou ve středu 23. května předložil vládě ministr financí Miroslav Kalousek, přinese do jednotlivých pokladen měst a obcí v okrese Opava nejen stovky milionů, ale zároveň posílí samostatnost samospráv a nastaví konečně spravedlivý a transparentní systém přerozdělování peněz mezi městy a obcemi.  

Celý článek
Skutečně zajímá vedení města názory opavských občanů ?
27. 5. 2012

Skutečně zajímá vedení města názory opavských občanů ?

Opavské zastupitelstvo příliš neinformuje širokou veřejnost.

Opavské zastupitelstvo příliš neinformuje širokou veřejnost o možnosti se aktivně zapojit do Činnosti programu Zdravé Město a místní agendy 21. V rámci projektu zdravé město a místní agenda 21 se vedení města na středečním setkání NESETKALA S PŘÍLIŠ VELKOU ÚČASTI OBČANŮ A ZÁSTUPCŮ ZE STRANY PODNIKATELŮ. NAOPAK ZÁSTUPCI STÁTNÍCH INSTITUCÍ ZDE BYLI VE ZNAČNÉ PŘEVAZE, A TO PŘEVÁŽNĚ VÍCE MÉNĚ NA ZÁKLADĚ „POVINNÉ“ ÚČASTI ZE STRANY SVÉHO státního „ZAMĚSTNAVATELE“.

Celý článek
ZÁPISEK ZE SNĚMU TOP09 22.-23.10.2011 V HRADCI KRÁLOVÉ
26. 10. 2011

ZÁPISEK ZE SNĚMU TOP09 22.-23.10.2011 V HRADCI KRÁLOVÉ

Sněm se konal v nádherné původně gotické budově Nového Adalbertina, umístěné na historickém náměstí v centru Hradce Králové. Začátek sněmu označovala i ve video formě upravená znělka z pohádky o Krakonošovi, kde Krakonoš - Kníže "motivuje" k práci své "poddané" ministry.

Celý článek
Poslanci TOP 09  a starostové Moravskoslezského kraje jednoznačně podpořili  návrh RUD
5. 9. 2011

Poslanci TOP 09 a starostové Moravskoslezského kraje jednoznačně podpořili návrh RUD

Na magistrátu města Ostravy se dnes uskutečnilo avizované setkání primátora města P.Kajnara s poslanci zvolenými za Moravskoslezský kraj, jehož cílem mělo být přesvědčit zákonodárce, aby odmítli návrh rozpočtového určení daní, který může po letech nespravedlnosti narovnat aspoň částečně poměr mezi daňovými příjmy obcí a velkých měst minimálně 1 : 3.

Celý článek
1 2 ... 39 40 41 42
Články 401 - 410 z 415
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme