V Jirkově slavnostně otevřeli nové dětské hřiště!

26. 5. 2013

Dětské hřiště, které bude sloužit dětem nejen z Jirkova, ale také z nedalekého Železného Brodu a okolí, bylo tuto sobotu slavnostně otevřeno. Přestřižení pásky se ujali předseda SK Jirkov a poslanec Parlamentu ČR, Mgr. Václav Horáček, a brankář Bílých tygrů, Marek Schwarz. I přes nepřízeň počasí byly atrakce po celou dobu obsypány dětmi. 

"Jsem rád, že jsem během slavnostního dětského dne viděl nejen většinu místních dětí, ale také mnoho přespolních, z Železného Brodu i širšího okolí. Věřím, že se místní naučí hřiště využívat – a protože zde máme zábavu jak pro děti, tak pro dospělé, byli bychom rádi, kdyby se celý sportovní areál stal místem rodinných výletů," řekl předseda Sportovního klubu Jirkov, bývalý dlouholetý starosta Železného Brodu a nyní poslanec PS PČR, Mgr. Václav Horáček.

Právě on spolu s Markem Schwarzem, brankářem hokejového týmu Bílý tygři hřiště slavnostně otevřeli. Brankář Schwarz na akci dorazil také s manželkou a synem a nakonec se zdrželi déle, než sami předpokládali a to nejen díky zájmu místních dětí i dospělých se slavným hokejistou promluvit, vyfotit se nebo získat podpis, ale také proto, že si celá rodina užila dětských atrakcí, mimo jiné skákacího hradu a také dětské diskotéky. Ačkoli měl Marek Schwarz volný den, nakonec se stejně chopil hokejky a chvíli na hřišti oťukával míčky pozemního hokeje.

Dětské hřiště u sportovního areálu Jirkov vybudoval Sportovní klub Jirkov z dotačního titulu na výstavbu dětských hřišť a přes sto tisíc zaplatil sportovní klub. Celkem přišlo na částku 988 146korun. Otevřeno bude každý den (mimo zimní sezónu) a dětem bude k dispozici zdarma. SK Jirkov disponuje v místě také hřištěm na volejbal či nohejbal, nebo tenisovým kurtem. Spravují jej jako dobrovolníci členové SK Jirkov.

Zdroj článku i fotografií: www.vaclavhoracek.cz

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme