× Pojďte do toho s námi.

"Úřednický" soumrak vzdělanosti

7. 4. 2021

Komu není vzdělanost českého národa lhostejná – a zdůrazňuji, prosím, vzdělanost, ne samotný proces vzdělávání, tak jistě zaregistroval iniciativu vybraných žáků středních škol (zde ctím literu zákona – na všech SŠ samozřejmě máme žáky a učitele, ne studenty a profesory), kteří požadují po panu Babišovi prosazení institutu úřednické maturity a též pochybnosti pana Babiše o samotné podstatě a přínosu středoškolského vzdělání. Jak jsem již zmínil v jiném článku, měli bychom se naopak chopit příležitostí, které nám tato nelehká doba otevírá. Jednou z nich byl i dostatek času, který prověřil schopnosti samostudia a tvořivosti u každého žáka a schopnost rezistence vůči problémům, které v mém životě občas přichází a je především na mě samotném, jak je překonám.

Je neoddiskutovatelné, že úlevy by měli mít studenti, kteří prokazatelně pomáhali v boji proti Covidu a studenti, kde významnou částí jejich maturity jsou praktické zkoušky. Ale proč Ti ostatní? I mnozí ředitelé gymnázií se domnívají, že maturita může proběhnout ve své původní zákonné podobě. Tak tomu samozřejmě nebude, protože zřetelné úlevy stávající maturanti již mají. Odbornost a význam maturitní zkoušky je jednoznačně v rozporu s návrhem úřednické maturity.

Jsem upřímně přesvědčen, že drtivá většina stávajících maturantů opovrhuje návrhy pana Babiše a jeho přístupem souvisejícím se samotnou podstatou populismu. Populista vzdělance nepotřebuje a je mu spíše přítěží, protože o životě kolem sebe kriticky přemýšlí a rozhoduje se především podle svého vlastního svědomí. Upřímně věřím, že naše mladá generace taková skutečně je.

Jiří Vondráček, člen TOP 09 Jablonec nad Nisou

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme