× Pojďte do toho s námi.

Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu

29. 5. 2020

Vůle a fungování veřejnoprávní České televize je pod největším tlakem za dlouhá léta. Poslanci ANO, KSČM, SPD a Trikolóry si ruku v ruce dosadili nové členy mediální rady a získali tak většinu při jejím hlasování. Je to další prohra svobodných lidí v tomto státě, a velká výhra pro současné vládnoucí hnutí, které tímto pokračuje v upevnění autoritativního stylu, kterým jim je tak vlastní. Idea „pravdy a lásky“ je na hony vzdálená od jejich potřeb a snů. Tedy vládnutí bez otázek, kontroly a ideálně opozice.

Proces Orbanizace našeho státu nyní můžeme sledovat v přímém přenosu. Hrozí zde riziko, že místo nezávislé televize, zde vznikne subjekt, který bude pouze tlumočit vládní názory bez kritického myšlení. To je cesta, která je pro demokratický stát naprosto zhoubná. Obzvláště v zemích s komunistickou minulostí a oligarchou v roli premiéra. Je opět nutná občanská aktivita a vnější tlak na tuto vládu, ale také musí být mnohem větší snaha demokratických stran, aby spojili své síly a postavili se současnému trendu ve společném bloku.

Tento rok nás čekají krajské a senátní volby, příští rok pak volby sněmovní. Zdá se být smutnou tradicí, že každá generace musí bojovat o svou svobodu. Nyní je tento krok na nás a nesmíme v něm selhat. Následky, v případě že neuspějeme, známe dobře z naší vlastní historie. Pojďme společně budovat hodnoty, o které v posledních letech přicházíme a ukončeme smutné období našich politických dějin.

Martin Chroust, předseda krajské organizace TOP 09 Liberec

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Martin Chroust

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 LIBERECKÝ KRAJ

Karlovská 161
460 10 Liberec

info@lib.top09.cz
telefon: +420 604229308

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Martina Rambousková

martina.rambouskova@top09.cz

telefon: +420 604229308

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme