× Staňte se našimi členy!

Projekt Studuj na zdrávce už dva roky zvyšuje počty studentů zdravotnických škol

14. 1. 2019

Za více jak dva roky dokázal projekt Studuj na zdrávce zvýšit zájem o studium na středních zdravotnických školách v Královéhradeckém kraji. Unikátní projekt, na kterém se podílejí školy v Hradci Králové a Trutnově, finančně podporuje Královéhradecký kraj. Dosud na něj vynaložil téměř jeden milion korun.

V nemocnicích v Královéhradeckém kraji aktuálně chybí téměř stovka zdravotních sester a projekt Studuj na zdrávce je jedním z kroků, kterým tento nedostatek řešíme. Je to jedinečná cesta, jak zvýšit povědomí o studiu zdravotnictví v celé naší společnosti,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán. Dle něho by krajské školy mohly metodicky vypomáhat i dalším institucím, které by měly zájem podobný projekt zrealizovat.

Narůst počtu žáků našich zdravotnických škol v roce, kdy projekt Studuj na zdrávce odstartoval, jednoznačně dokazuje jeho úspěch. Královéhradecký kraj dlouhodobě usiluje o zvyšování počtů studentů zdravotnických škol. Jednou z novinek je i například zavedení motivačních stipendií, kdy absolventi, kteří nastoupí do některé z krajských nemocnic, mohou získat stipendium až ve výši 80 tisíc korun,“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Největší nárůst počtu přihlášek zaznamenaly obě školy v oboru Zdravotnický asistent (aktuálně je obor akreditován pod názvem Praktická sestra). Zatímco v roce 2015 se do oboru hlásilo dohromady 183 absolventů základních škol, v roce 2016, kdy projekt začal, měly krajské zdravotnické školy už 278 uchazečů. S nárůstem zájemců o studium se zvýšil i počet přijatých uchazečů o 71. Počet 15letých osob v celém kraji se přitom meziročně zvýšil pouze o 14.

Hlavním cílem projektu jsou sociální sítě, kde se snažíme komunikovat s uživateli a předávat důležité, pozitivní nebo i zábavné informace z prostředí zdravotnictví a zdravotnického školství. Zdravotnictví a zdravotnické školství je plné silných a krásných příběhů, leckdy i úsměvných. Tyto aktivity doplňujeme webovými stránkami, natáčením medailonů zajímavých zdravotnických povolání, cílenou reklamou v prostředí internetu a sociálních sítí, texty v periodickém tisku a reklamou v lokálních rádiích,“ shrnul ředitel trutnovské zdravotnické školy Roman Hásek.

Královéhradecký kraj poskytl na projekt v roce 2016 i v roce 2017 částku 400 tisíc korun. „O stejnou částku budeme žádat i v roce 2019,“ doplnil ředitel Hásek.

Kromě zdravotnických škol v Hradci Králové a Trutnově se do projektu zapojil i Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který zdravotnické obory a profese pravidelně propaguje na studijních a pracovních veletrzích.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.studujnazdravce.cz.

Dan Lechmann

Zdroj: Královéhradecký kraj

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Aleš Cabicar

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme