Myslivna se snad dočká záchrany

31. 3. 2017
Jičínsko - Objekt myslivny pod Humprechtem snad bude zachráněn. Kulturní památka, která se dá považovat za ostudu města, už dlouhé roky chátrá a její stav se dá označit za havarijní. Teď ale svitla naděje.

"Abychom zabránili dalšímu postupu devastace a zároveň objekt zabezpečili, budeme muset investovat několik set tisíc korun. Šlo by zatím jen o statické podchycení popraskaných konstrukcí. Doufáme, že se nám na opravu podaří získat dotaci z ORP Jičín, který na podobné akce získal z ministerstva kultury přes dva miliony korun," pevně věří starosta Lubor Jenček a dodává, že finance, jež má Jičín k dispozici, budou rozděleny zhruba mezi deset žadatelů v jeho působnosti.
Z chystané rekonstrukce myslivny má velkou radost kastelánka Humprechtu Dagmar Faměrová, která o ní mluví jako o splněném snu. „Už mám strach, aby se to stihlo dříve než objekt spadne. Ten stav je skutečně velmi špatný. Přitom se jedná o historický skvost. Nedávno byl dokončen stavebně historický průzkum jak myslivny, tak zámku, a ukázalo se, že myslivna má historických prvků více jak Humprecht," upozorňuje kastelánka a dodává, že o této skutečnosti se ví už dlouho. „Je to i tím, že se tam bydlelo, tak to tam bylo i udržované. Například se tam nachází krásné empírové dveře z konce 18. století. Problém je, že se už dlouhá léta do objektu neinvestovalo a tím došlo ke stavu, v jakém je teď. Jsem ale nesmírně vděčná, že si její záchranu vzal pan starosta k srdci a opravdu se pro ni snaží udělat maximum. Dělníci by snad měli nastoupit v nejbližší době. Skutečně si ale oddychnu, až tam budou," říká Faměrová, která si je zároveň vědoma, že oprava myslivny je běh na dlouhou trať, jelikož je toho potřeba udělat opravdu hodně. Pokud by se myslivnu podařilo zachránit, Sobotka by získala další chloubu.

jicinsky.denik.cz
Moje Jičínsko | Pavla Franzkiová

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

třída SNP 402/48
500 03 Hradec Králové

info@hkr.top09.cz
telefon: +420 602738004

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Romana Putnová

romana.putnova@top09.cz

telefon: +420 602738004

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET TOP 09

  

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme