Hradby zachrání už jen demolice

27. 2. 2018

Severní terasy v Hradci Králové jsou v katastrofálním stavu. Čeká je demolice. Než k ní dojde, budou se ještě roky samy rozpadat. 

Hradec Králové – Severní část hradeb v krajském městě čeká na přestavbu roky. Terasy v historickém centru města se sesouvají a pouhá oprava už stačit nebude. Terasy se musí zbourat a postavit znovu. Potrvá to roky. 
Demolice bude nutná i proto, že terasy mají být bezbariérové. „Prakticky celé terasy se zdemolují. Poté se v podstatě vybudují znovu a jinak,“ informoval vedoucí investičního odboru Valentýn Avramov. K realizaci plánu město postupuje pomalu, projektová dokumentace je však již zpracována. „Nyní probíhají projednávání pro podání žádosti o územní rozhodnutí,“ informoval Milan Brokeš, vedoucí odboru správy majetku města. Poté bude zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení. „To také nebude ze dne na den, protože se k němu budou vyjadřovat i památkáři,“ podotkl Avramov. 
Rekonstrukce tak letos určitě nezačne. „Myslím, že realizace projektu by se mohla zahájit po třech letech,“ uvedl náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich

Hradecký deník

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme