Evropský týden mobility vyvrcholí v pátek Dnem bez aut

V Hradci Králové byl o uplynulém víkendu zahájen Evropský týden mobility, který prostřednictvím akcí, přednášek a dalších tematických událostí upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městě. Několikadenní program vyvrcholí v pátek 22. září akcí Den bez aut. Konat se bude v čase od 14 do 19 hodin na Gočárově třídě, která bude pro automobily v tomto čase částečně uzavřena. Po celý tento den bude navíc MHD v celém městě po předložení řidičského průkazu zdarma. 

21. 9. 2023

Program se bude konat na Gočárově třídě v úseku od náměstí Svobody až po Ulrichovo náměstí. „Během celého odpoledne budou na Gočárově třídě k dispozici jednotlivá stanoviště, na kterých návštěvníky čeká spousta novinek a informací. Bude si zde možné půjčit zdarma kolo, elektrokolo nebo koloběžku i vyzkoušet jiné alternativní způsoby dopravy. Připraveny jsou cyklistické závody a různé soutěže pro děti, jízda zručnosti, koncerty hudebníků ze ZUŠ Střezina či výtvarné aktivity pro malé i velké,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek (TOP 09). K dispozici zde bude také stánek BESIPu, na kterém si bude možné nechat zkontrolovat a změřit zrak. Na stánku města dostanou návštěvníci mimo jiné informace o veřejné sbírce Kola pro Afriku, která budou putovat do Gambie. „Do páteční akce se zapojí i děti z našich mateřských škol, které nám už během dopoledne vyzdobí Gočárovu třídu svými výtvory,“ doplňuje náměstek Lukáš Řádek (TOP 09).

Den bez aut podpoří také Hradecké služby se svým stanovištěm nebo Dopravní podnik města Hradce Králové. Ten si na páteční odpoledne připravil statickou ukázku vozů MHD, a to parciálního trolejbusu a elektrobusu. „Vozy MHD budou výjimečně zastavovat na dočasné autobusové zastávce, která bude pro tento den umístěna po obou stranách komunikace na náměstí Svobody,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast dopravy Miroslav Hloušek. Po celý den bude ve městě možné využít MHD zdarma. Stačí pouze při nástupu do vozidla MHD předložit řidiči vlastní řidičský průkaz.

Zdroj: Magistrát města Hradec Králové

Štítky
Osobnosti: Lukáš Řádek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme