Cabicar: TOP 09 má silné ideje, které posunou kraj správným směrem

11. 5. 2016

Prvním blokem konference bylo téma zdravotnictví, které uvedl Leoš Heger a zaměřil se na zásady celostátní politiky TOP 09 ve zdravotnictví a některé problémové aspekty zdravotnictví v kraji. „TOP 09 považuje za zásadní priority ve zdravotnictví podporu zdravého způsobu života všech občanů a navyšování platů zdravotníků tak, aby odpovídaly objemu poskytované péče, míře pracovní zátěže a zodpovědnosti. Zasadíme se o dobudování technické infrastruktury, která průhledně umožní určit náklady na poskytování služeb a rozdělovat v rámci krajů zdroje tak, aby systém fungoval a rozvíjel se efektivně“, uvedl Leoš Heger.

 "Současný svět je zahlcen tématy souvisejícími s co nejlepším využitím našeho času, produktivitou práce, kreativitou, ale také otázkami souvisejícími se syndromem vyhoření či  prevencí civilizačních chorob. V mém sdělení se chci věnovat zejména  prevenci poruch pohybového aparátu teenagerů i dospělých jako nejčastější příčině nemocnosti s dalekosáhlými dopady v oblasti sociální. Toto téma nabízím k zamyšlení jako možné doplnění programových priorit TOP 09 v oblasti zdravotnictví," vzkázala trutnovská radní za TOP 09 Silvie Šidáková.

František Laudát v ekonomickém bloku o vlivu elektronické evidence tržeb (EET) na živnostníky hovořil o této novince naprosto bez obalu. „V případě, že dojde k realizaci EET, tisíce živnostníků zřejmě svoje podnikání ukončí,“ varoval. „Pod vedením současné vlády se ČR vydala zcela opačným směrem než nejrozvinutější země světa. Žádná rozvinutá země nezavádí vůči drobným živnostníkům nástroj, který je srovnatelný s EET.

Na vliv EET přímo v Královéhradeckém kraji se zaměřil místopředseda krajské organizace TOP 09 a starosta obce Staré Hrady Zdeněk Švorc: „Královéhradecký kraj je co do počtu ubytovacích kapacit a na to navazujících služeb 2. v pořadí mezi všemi kraji v České republice. Těmto činnostem se věnuje skoro 9  tisíc ekonomických subjektů. Jedná se v převážné míře o živnostníky, kteří podnikají sami či s pomocí rodinných příslušníků, a o subjekty maximálně do 10 zaměstnanců. Tyto dvě skupiny tvoří 99 % těchto subjektů. Lze se s určitostí domnívat, že EET zasáhne negativně nejvíce právě tyto drobné živnostníky a podnikatele, kterým se již od 1. 12. 2016 zvýší administrativní a finanční náklady jejich podnikání. Bohužel u některých to povede až k ukončení jejich činnosti“.

Místopředsedkyně Markéta Adamová se vyjádřila k sociální politice, jak ji vnímá a prosazuje pravicová strana. Na její projev navázal Radek Zapletal, člen Výkonného výboru TOP 09 a člen Expertní komise TOP 09 pro sociální politiku: „Základem sociálního zajištění je svoboda ekonomických aktivit a šíře možnosti řešení sociální situace podle individuální potřebnosti.

„Letos na podzim nás čekají krajské a senátní volby a oslovit voliče nebude jednoduché. Konference ukázala, že TOP 09 má silné ideje, jejichž uskutečnění mohou náš kraj posunout správným směrem," uzavřel předseda krajské organizace TOP 09 Aleš Cabicar.

Romana Putnová
krajská manažerka TOP 09 Královéhradecký kraj

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Radek Zapletal

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme