Nová formace pro komunální volby: VRCHLABÍ DO TOHO!

Po dlouhé době budou mít vrchlabští voliči výraznou alternativu k nabídce současného vedení města. Do říjnových komunálních voleb míří nová kandidátka s názvem Vrchlabí do toho!, kterou vedle nezávislých osobností společně podpořily TOP 09, Zelení a KDU-ČSL.

18. 6. 2018

Volební tým Vrchlabí do toho! vede manažer kvality a společenské odpovědnosti špindlerovského skiareálu Lukáš Teplý, který řídil evropský odbor na ministerstvu školství a zastupoval ČR v pracovních orgánech EU. Vedle něj se na kandidátce objeví obě zakladatelky domácího hospicu Duha Lucie Kalenská a Jana Michlová, zastupitel města, ředitel školy a autor knih o dějinách Krkonoš Martin Bartoš, pedagog a aktivista Ivo Farský, provozovatelka depozitu pro opuštěná zvířata Lucie Venclová, optik a DJ Leoš Zvoníček, top manažer Jan Kulhánek, bývalá ředitelka školy a školky Jaroslava Vacková, právník Jiří Jebavý, realitní expert a záchranář Lukáš Gašpar nebo etnolog, publicista a horolezec Libor Dušek

„Vrchlabí je moderní, otevřené a živé město, které těží z kombinace horského byznysu a fungujícího průmyslu, a hlavně z aktivity svých podnikavých obyvatel. Současnému vedení se sice podařilo úspěšně provést město řadou velkých investic, ale řídí ho už dvacet let a myslíme si, že každý rybník je potřeba občas okysličit. Proto jsme dali dohromady tým nadšených lidí, kteří mají energii a konkrétní nápady, jak přirozenou aktivitu Vrchlabáků využít a podpořit. A mají také chuť se podílet na hledání nových a neotřelých řešeních se všemi, kdo chtějí posouvat město do budoucnosti,“ říká Lukáš Teplý. „Díky koaliční kandidátce můžeme maximálně využít to, v čem jsou lidé kolem našich tří politických stran opravdu dobří: Zelení jsou experty na trvale udržitelný život ve městě, KDU-ČSL na účinnou sociální politiku a TOPka se věnuje inteligentní budoucnosti,“ dodal lídr kandidátky Vrchlabí do toho! Lukáš Teplý.

Tyto oblasti jsou zároveň třemi z pěti pilířů programu Vrchlabí do toho! Doplňuje je aktivní přístup ke vzdělávání, transparentní a efektivní samospráva. Koncept uživatelsky příjemného, přístupného, v pravém i přeneseném slova smyslu bezbariérového města, je vlajkovou lodí toho, co chce uskupení prosadit. Mezi konkrétním taháky pro podzimní volby patří nulové poplatky za svoz odpadu díky efektivnějšímu třídění. Také inteligentní systém parkování, coworkingové (komunitní a sdílené) centrum, „Marshallův plán“ rozvoje opomíjených částí města. Atraktivní bude také průhledný a především interaktivní rozpočet města, ve kterém budou moci jednotlivé položky navrhovat sami občané.

Romana Putnová

krajská manažerka TOP 09 Královéhradecký kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme