× Pohněme s tím. Společně!

Koldinský: Za mě dobrý

25. 9. 2019

Letošní největší investiční akce v Týništi nad Orlicí, rekonstrukce křižovatky Turkova – Mostecká, byla uvedena do provozu v pátek třináctého, proto to určitě bude značit jenom štěstí.

„Já sám osobně bych tento vcelku nemalý počin, ale především jeho výsledek pochválil. Byl to velký zásah do docela malého území, a navíc s kompletní výměnou inženýrských sítí. Podařilo se skutečně z minima vytěžit maximum. Změnilo se kompletně celé místo a pojetí křižovatky, zbouráním domu se otevřel pohled dolů do ulice Mostecké až ke kruhovému objezdu. Tím se každopádně zlepšily rozhledové podmínky a celý prostor působí opticky vzdušněji,“ uvedl starosta města Týniště nad Orlicí Libor Koldinský (TOP 09).

Co je nejvíce komunikované téma mezi veřejností, je změna přednosti v jízdě. K ní ale dojít muselo s výhledem do nedaleké budoucnosti, kdy vznikne pod železnicí podjezd a doprava ve městě dostane nový řád. Vše souvisí s postupným zklidňováním dopravy v centru města a jejím logickým nastavením ze severní části směrem k obchvatu. V souvislosti se změnou hlavní a vedlejší silnice po rekonstrukci křižovatky je třeba si na tento skutek pouze zvyknout. Že to vlastně již není ona stará křižovatka ve tvaru T, ale de facto křižovatka v mírné zatáčce při dodržení všech dopravních norem, což souvisí především s najížděním při odbočování. To však platí pouze pro místní, protože cizí řidiči tuto křižovatku budou řešit a vnímat jako běžné dopravní místo. Navíc jsou zde dva zvýšené přechody pro chodce, snížená rychlost na 30 km/hod., což jsou další znatelná a nová opatření vedoucí pouze k bezpečné křižovatce.

„Ještě bych chtěl zmínit parkování. Kromě nově vytvořeného parkoviště v Mostecké ulici vznikly v ulici Turkově podél komunikace zálivy k možnému odstavení vozidel. I tady je, vzhledem k velkému počtu vjezdů do nemovitostí a dodržení všech dopravních norem, učiněno maximum možného na pozemcích ve vlastnictví města. Parkoviště v Mostecké ulici by mělo v největší míře sloužit rodičům, kteří míří s dětmi na polikliniku k lékaři. V průběhu podzimu se ještě dostaneme k úpravě prostoru u kruhové křižovatky, aby i samotný vjezd do města dostal okulahodivý vzhled a zpříjemnil se vstup pěších do obchodní zóny,“ komentoval starosta města Libor Koldinský (TOP 09).

Božena Němcová v úvodu své Babičky použila jedno již časem prověřené a ustálené rčení, že není člověk ten, který by se zalíbil lidem všem. A to samé se nechá napasovat i k projektu, samotnému řešení a realizaci rekonstrukce křižovatky.

„Já však trvám na svém názoru, kterým jsem začal již nadpis. Za mě skutečně dobrý. A to hovořím o skoro čtyřech uplynulých letech, která uběhla od samotné koupě demolované nemovitosti až po nedávné uvedení křižovatky do provozu. Rád bych poděkoval zastupitelům, kteří odsouhlasili finance na koupi nemovitosti, projekt i samotnou realizaci. Dále bych poděkoval za dokonalou projektovou dokumentaci firmě VIA PROJEKT Hradec Králové. Za velmi kvalitní provedení stavby, navíc s šestitýdenním předstihem, patří dík firmě DS STAVITELSTVÍ Rychnov nad Kněžnou, která byla generálním dodavatelem. A samozřejmě společnostem AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou a ENERGOMONTÁŽE VOTROUBEK Rychnov nad Kněžnou za precizní obnovu inženýrských sítí. Díky patří Službám města Týniště nad Orlicí za doplňkové činnosti v průběhu celé stavby a odboru správy majetku města za veškerou nutnou administrativu a dohled nad celou akcí. Závěrem teď již přeji všem občanům bezproblémové používání tohoto modernizovaného staronového koutu města,“ shrnul Libor Koldinský.

Romana Matula

Krajská manažerka TOP 09 Královéhradecký kraj

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Libor Koldinský

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme