Koalice SPOLU zahájila kampaň v Královéhradeckém kraji

Po dubnovém podpisu koaliční smlouvy mezi ODS, KDU-ČSL a TOP 09, květnovém zahájení celostátní kampaně voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i krajští kandidáti vzniklé koalice SPOLU ve čtvrtek symbolicky zahájili předvolební setkávání a debaty s občany v Královéhradeckém kraji. Při této příležitosti kraj navštívili také tři celostátní lídři - Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová. Jejich cílem je do voleb objet celou republiku a získat tak co nejreálnější zpětnou vazbu na programové priority koalice SPOLU.

11. 6. 2021

„Abychom naši zemi učinili opět silnou a prosperující, bude zapotřebí mnoha změn a k jejich realizaci také mnoho síly. To není o neomezené vládě jedince, ani o nových mesiáších, ale o společné snaze a úsilí. Věřím, že spojením našich koaličních sil, které tvoří zkušenost, kompetence, a odpovědnost všech našich kandidátů, jsme schopni dát SPOLU ČESKO DOHROMADY,“ říká Ivan Adamec, dlouholetý starosta města Trutnova, poslanec Parlamentu ČR a jednička Královéhradecké kandidátky SPOLU v letošních podzimních volbách.

A dodává: „Já osobně se dlouhodobě věnuji, ať už na regionální úrovni nebo i v celostátní politice, oblasti dopravy, v čemž bych rád pokračoval, a to zejména z pohledu nastavení efektivní legislativy. Také budu prosazovat zpřehlednění zákonů a snížení byrokracie a v neposlední řadě jsem si vědom, že nás v souvislosti se stárnutím populace čeká řada problémů, na jejichž řešení je třeba se připravovat již nyní.“

Matěj Ondřej Havel, mladý úspěšný ředitel hradeckého Gymnázia J. K. Tyla, vede TOP 09 na kandidátce SPOLU a svou kandidaturu komentuje takto: „V koalici středopravicových stran můžeme do sněmovny vstoupit ve větší síle tak, abychom dokázali účinně prosadit náš program. Program inovativní, pravicový, proevropský. Potřebujeme posílit proces modernizace školství. Ať už se to týká povinného obsahu učiva, systému vzdělávání učitelů nebo třeba pevného zakotvení jejich finančního ohodnocení.

Krajský lídr kandidátů KDU-ČSL na společné kandidátce – náměstek hejtmana KHK a poslanec PČR Pavel Bělobrádek se orientuje především na oblast životního prostředí – jak říká: „Přírodu máme půjčenou od dětí,“ - na kraji se věnuje mimo jiné řešení problémů způsobených vlky na hospodářských zvířatech na Broumovsku a ve sněmovně dozoruje např. hospodaření řady státních organizací zejména v bezpečnostní oblasti. Tyto zkušenosti a problematiku chce řešit i v nadcházejícím období.

„Volební kampaň pro nás není prostor pro šíření líbivých slibů, jež nemají uskutečnitelný základ či obecně prospěšný účel. Hlavní náplní volební kampaně bude setkávání se s občany, neboť chceme pro svůj program získat co nejvíce reálných podnětů od reálných lidí, abychom mohli přicházet s reálnými, systémovými a efektivními řešeními,“ shodují se celostátní i krajští lídři SPOLU.

Celý program i teze řešení problematiky jednotlivých oblastí najdete na: https://www.spolu21.cz/ případně si je můžete poslechnout zde.

Romana Matula  

Krajská manažerka TOP 09 Královéhradecký kraj

Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme