Otys: Společné usilí v rámci projektu - "Musíme to zastavit", nám pomohlo najít obrovskou sílu pomoci všem potřebným"

3. 4. 2020

Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Karlovarském kraji

TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují. Vzhledem k tomu, že nejohroženější skupinou korona virovou pandemií jsou senioři, mohou teď dobrovolníci nabízet svou pomoc hlavně jim.

„V téměř měsíčním společném nasazení pozorujeme v přímém přenosu neuvěřitelné úsilí dobrovolníků, starostů ale také firem v boji s epidemií korona viru. Potřebných je čím dál více a proto startujeme projekt, který chce dobrovolníky propojit a který každému potřebnému nastíní, že opravdu na vše není sám,“ říká Lukáš Otys, krajský  předseda

TOP 09 proto spustila web www.musimetozastavit.cz, který propojuje dobrovolníky s lidmi, kteří naopak pomoc hledají. Interaktivní mapa na webu ukazuje, kde zrovna je pomoc potřeba i kde ji naopak dobrovolníci nabízí. Díky mapě se tak všichni potřební dozví a dohledají že v Lokti, Chebu a v Mariánských lázních byla spuštěna služba pomoci s nákupy pro osoby v nouzi nebo otevřena mateřská škola pro zaměstnance IZS.

V Chebu se zase můžete zapojit do pomoci jako paní Markéta Rejmanová, která osobně nabízí odvoz s osobní asistencí všem seniorům z okolí a ochotně také pomůže s nákup a ostatní potřebnou pomocí.

„Přesto, že jsem na čas ztratila své zaměstnání, tak jsem našla v sobě neuvěřitelnou sílu osobně se podílet na pomoci druhým a našla tak přímou pomoc na kontaktní lince pro všechny seniory z okolí Chebu, osobně je odvezu k lékaři, nakoupím jim anebo vyzvednu léky z lékárny a tím jsem našla osobní přístup k vzniklé situaci“ říká Markéta Rejmanová, předsedkyně MO TOP 09 Cheb.

 

Karlovy Vary 30. března 2020                                                  

 

Petra Vaněk, krajský manažer TOP 09 KV kraje