Kandidátka TOP 09 pro společnost svobodnou, zdravou a vnímavou k regionům

1. 8. 2017

Právní stát bez zbytečných regulací, fungující doprava, kvalitní školství, dostupná péče o nemocné a seniory a podpora regionů jsou témata, ke kterým se hlásí jihomoravští kandidáti TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O podporu voličů se budou ucházet v čele s přednostou brněnské Kliniky radiologie a nukleární medicíny Vlastimilem Válkem (57).

Za zdravě sebevědomé kandidáty mluví zkušenosti v oblastech medicíny, vzdělávání, architektury, podnikání, tvorby zákonů i komunální politiky. Na druhém místě tak kandiduje úspěšný starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (45). „Mým cílem je ve sněmovně hájit zájmy regionů, které jsou v celonárodní politice často opomíjeny. Zasadím se o to, aby hlas Znojemska, Břeclavska, Hodonínska, Blanenska a jejich sousedů byl v Praze konečně slyšet,“ říká Tomáš Třetina, který dlouhodobě bojuje za návrat Slovanské Epopeje na jižní Moravu.

Třetí místo patří poslanci a lékaři Romu Kostřicovi (68). První pětku doplňují místostarosta městské části Brno-Židenice, projektant Petr Kunc (39), a architektka Petra Matoušková (52) z Brna-Králova Pole. Na jihomoravské kandidátce přirozeně nechybí reprezentant vinařství – na šestém místě se o hlasy voličů uchází majitel proslulého vinařství, nesoucího jeho jméno, Miroslav Volařík (68) z Dolních Dunajovic. Z devátého místa kandidátku TOP 09 zaštiťuje náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a starosta Židlochovic Jan Vitula (48).

TOP 09 nabídla možnost kandidovat i členům dalších politických formací, s nimiž úzce spolupracuje. O hlasy voličů se proto v kraji ucházejí vodohospodář Tomáš Havlíček (56) z Liberálně-ekologické strany, projektantka Kristýna Holíková (39), která zastupuje Konzervativce, sommelier Luboš Velecký (56) z Koruny České a Marcel Miška (47), místopředseda Klubu angažovaných nestraníků.

„Jihomoravská kandidátka nabízí voličům to nejlepší z TOP 09 a jsem rád, že na ní jsou navíc také zajímaví představitelé Liberálně ekologické strany, Konzervativní strany, Klubu angažovaných nestraníků a Koruny České,“ říká lídr kandidátky Vlastimil Válek.

Na generačně pestré kandidátce jsou také členové mládežnického TOP týmu – nejmladší místostarosta v České republice Marek Sovka (23) z Branišovic nebo majitel zakázkového krejčovství Denis Tureček (26) z Hodonína. Mladou generaci na poslední příčce reprezentuje i Ondřej Kania (24), spolumajitel Pražského humanitního gymnázia a společnosti J&K Consulting, která zprostředkovává mladým lidem studijní pobyty v zahraničí.

Více informací o jednotlivých kandidátech nabízíme na webu TOP 09.

Volební program TOP 09 naleznete ZDE

Expedice nEUhneme na jižní Moravě

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

V Brně dne 1. srpna 2017

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme