Koalice PRO JIŽNÍ ČECHY spojuje

29. 6. 2016

Před letními prázdninami přislíbila koalice PRO JIŽNÍ ČECHY, kterou tvoří Starostové, HOPB a TOP 09, seznámit veřejnost se základními tezemi svého programu pro nadcházející krajské volby. Spolu s programem představujeme i naše kandidáty.

 

Tak jako jsme se PRO JIŽNÍ ČECHY dokázali spojit my, chceme spojovat i náš kraj. Bez společného a jednotného vystupování krajské samosprávy vůči státu naše generace jen těžko spatří na vlastní oči dokončenou dálnici D3 z Prahy až na rakouské hranice,“ vysvětluje jeden z důvodů společné kandidátky koalice PRO JIŽNÍ ČECHY její lídr, starosta Lišova a kandidát na hejtmana Jiří Švec.

Jihočeský kraj trápí řada problémů. Mezi ty nejpalčivější patří doprava, školství, zdravotnictví, životní prostředí či přerozdělování dotačních prostředků. Naše odborné pracovní skupiny proto připravily PRO JIŽNÍ ČECHY základní recept na vyléčení nejzávažnějších neduhů.

V jižních Čechách máme několik dlouhodobě diskutovaných velkolepých záměrů, které se řeší tak dlouho, že si už málokdo pamatuje, kdo s nimi vlastně přišel. Jedním z nich je i plán na modernizaci bývalého vojenského letiště v Plané u Českých Budějovic. První zmínky o tomto ambiciózním plánu Jihočeského kraje začali občanům prezentovat již zástupci krajské vlády ODS. Poté je převzala, a v jejich propagaci pokračuje dodnes, krajská vláda vedená ČSSD. Logicky bychom se tedy měli ptát, proč dosud nebyly vyřešeny klíčové podmínky pro možné uvedení letiště do provozu, které zastánci projektu slibovali již před mnoha lety. Ještě před již provedenými masivními investicemi, které by měly i s těmi budoucími dosáhnout téměř miliardy korun, měl být nalezen strategický partner, který by letiště provozoval. My proto jasně říkáme: Nebudeme pokračovat v budování vzdušných zámků za stamiliony, pokud se ukáže jejich nesmyslnost a nereálnost,“ komentuje Jiří Švec problém rozvoje jihočeského letiště.

Nejde ale jen o to, jak pohlížet na současné problémy, je třeba se i dívat vpřed. Takovou vizi nabízí koncepce Smart Region. „V Písku se nám podařilo prosadit koncepci tzv. chytrého města a stali jsme se pilotním českým  Smart City. Tuto koncepci bychom rádi aplikovali na celý region. Stanovili jsme si tři základní pilíře, kterými se zabýváme. V rámci využití informačních technologií – tzv. ICT, je třeba je třeba sesbírat potřebná data, vyhodnotit je a především je otevřít veřejnosti. V oblasti energetika bychom rádi stanovili novou energetickou koncepci kraje se zaměřením na energeticky efektivní budovy a obnovitelné zdroje. Co se týče dopravy, zpracujeme koncept dopravy, zavedeme nové inovativní trendy do městské dopravy, prosadíme opravdu funkční integrovaný dopravní systém, podpoříme rozvoj elektromobility a cykloturistiky na celém území našeho kraje,“ představuje jednu z výzev pro další rozvoj kraje místostarosta města Písek Josef Knot.

Naše další priority shrnuje zastupitel města České Budějovice Ivo Moravec: „Ať už jako zastupitel nebo náměstek primátora jsem se zabýval především oblastmi životního prostředí, férového zadávání veřejných zakázek, energetického managementu nebo hledáním chytrých řešení pro správu a řízení města. Tomu bych se rád věnoval i v krajském zastupitelstvu.“ 

Martin Volný

tiskový mluvčí koalice PRO JIŽNÍ ČECHY

Přílohy
DOCX Hlavní body volebního programu.docx (263.7 kB)
Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme