Ze života škol

Kolínský deník | 1.11.2011 | Rubrika: Region | Strana: 2 | Autor: (mar)

1. 11. 2011

Kolín - Na atletickém stadionu, který prošel v loňském roce velkými stavebními úpravami, se sešlo na 600 žáků a žákyň základních a středních škol kolínského okresu. Okresní finále v přespolním běhu je jednou z  nejoblíbenějších školních sportovních soutěží. To potvrzuje i počet účastníků v letošním ročníku. Akci společně zahájili starosta Kolína Vít Rakušan, místostarosta Jan Pospíšil, jednatel atletického oddílu Antonín Morávek a ředitelka závodů z  pořádající ZŠ Masarykova Kolín Vlasta Šlezová. První výstřel byl naplánován na 9:30 hodin. Úspěšně se jej zhostil starosta Vít Rakušan, který nad touto akcí přebral záštitu. Dívky ze 4. a 5.tříd ZŠ, které startovaly jako první, tak dostaly ojedinělý sportovní zážitek. „V průběhu dopoledne se na startu vystřídalo celkem 6 kategorií běžců a běžkyň. Postup a právo startu na krajském finále si vybojovali studenti Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně a žákyně z gymnázia Český Brod,“ shrnul Antonín Morávek. Hlavním pořadatelem akce byla ZŠ Masarykova Kolín ve spolupráci s Okresní radou Asociace školních sportovních klubů, atletickým oddílem TJ Sokol Kolín - atletika a Středočeským krajem. Po organizačně nejnáročnějších akcích tohoto roku, atletických mítincích Youth Athletics 8.5. a International Visegrad Match 24.8. , tak nový atletický ovál úspěšně prošel další těžkou prověrkou.