× Pohněme s tím. Společně!

Peštuka: Opravdu chceme spojení Dědka s Babiškou?

3. 8. 2017

Dědek s babičkou tahali ze země řepu. Docela jim to šlo a v pohádce všechno dobře dopadlo. Teď by se nám s Dědkem mohla spojit Babiška. Takové spojení by nemuselo mít zrovna šťastný konec. Snad nevyústí v další tahání řep(k)y Andrejem Babišem.

Sleduji osud Starostů a nezávislých (STAN) a zaznamenal jsem zprávu ohledně rýsující se spolupráce s miliardářem Daliborem Dědkem. Je pozitivní, že tento podnikatel z Jablonecka podpořil výrazným způsobem prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Méně pozitivní je, že je to další člověk v politice, který si dovede představit spolupráci s Andrejem Babišem. Dokonce ho obdivuje a dle vlastních slov chce vedení hnutí STAN přesvědčit o tom, že nemusí mít ze spolupráce s Andrejem Babišem strach.

Je jen otázka, zda to bude snaha o přesvědčení formou argumentů nebo finanční injekce pro hnutí STAN s jasným poselstvím – finančně vás podpořím, ale jen v případě, že si to s tou spoluprací s hnutím ANO rozmyslíte.

Dalibor Dědek má ale zřejmě vnitřní rozpor. Zásadní a zásadový odpor k lidem v politice, kteří pobírají od státu či EU dotace. Na druhou stranu je tu pragmatická tolerance vůdce hnutí ANO, která nevylučuje případnou spolupráci po volbách. Není to o tom, že by pánové Dědek a Babiš neměli své kvality, ale opravdu chceme v politice takové spojení?

Snad to nedopadne tak, že by společně Děděk s Babiškou tahali ze země řep(k)u. Takové ekonomické spojení nám asi nehrozí, ale spojení politické – hnutí STAN a hnutí ANO do nového hnutí ST(ANO), to už možné je. A jak víme, kde je u Andreje Babiše vůle politická, tam se jistě najde i ekonomický profit.

Vít Peštuka, krajský předseda TOP 09

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Zlínský - 5. Vít Peštuka

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

J. A. Bati 5648 (budova 32)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme