× Pojďte do toho s námi.

Lídr kandidátky do krajských voleb Jirka Řehák: Kochání

16. 6. 2020

Asi to znáte, jakmile řeknete někomu ze zbytku republiky, že žijete v Ústeckém kraji, začne vás litovat.A to ještě neví, že nejvyšší bod našeho kraje není na vrcholu kopce, ale ve svahu, a že nejnižší bod máme na dně šachty.

Narodil jsem se tu a žiju tu víc než 50 let. Projel jsem na kole kolem všech řek, říček a větších potoků v kraji, prošel jsem si Krušné hory od Klínovce až po Nakléřov. Krajina a lidé v ní utrpěli plno těžkých ran, ale ta krása zůstává. Návrat do tohoto kraje je vždy naplněn docela posvátným pocitem. Stačí, když se na cestě od Prahy objeví silueta Středohoří a okamžitě pocítím tu severočeskou náladu – a prý v tom nejsem sám.*

Mnohotvárnost našeho kraje je opravdu fascinující, pokud byste to chtěli někde někdy nějak zopakovat, je to docela jednoduché - tady máte recept: Vezměte stokilometrové pásmo předprvohorních Krušných hor, pod něj nalejte křídové moře, počkejte až tam řeky nanesou písek a ve třetihorách to nechte trochu probublat sopečnou činností. Pak do toho vypusťte trochu vody, pojmenujte ji „Labe“, nechte to celé trochu uzrát, postavte hospody, rozhledny a cesty k nim. Pak už jen výlety a kochání se.

Málem bych zapomněl, že pod těmi Krušnými horami napadaly do vody přesličky a plavuně a trochu zuhelnatěly. Dost jsme jich spálili, tak už je nechme být, dejme jim zasloužený klid a soustřeďme se na budoucnost našeho kraje.

Dejme tomuto kraji šanci, žijí tu zajímaví a šikovní lidé.

Jirka Řehák, lídr Spojenců pro kraj

Jirka v tom pocitu sám rozhodně není. O tom, jak je krajina našeho kraje pro vás důležitá, nám často píšete v anketě Váš příběh.

Radka Ostřížová, krajská manažerka Ústeckého kraje

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ÚSTECKÝ KRAJ

Hradiště 97/4
400 01 Ústí nad Labem

info@ula.top09.cz
telefon: +420 412870305

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Barbora Jandová

Barbora.Jandova@top09.cz

telefon: +420 773201825

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme