Ženíšek: Podporujeme počítačové kurzy pro seniory

20. 2. 2019

Jarní počítačové kurzy pro seniory jsou zahájeny


Městský obvod Plzeň 3 pořádá počítačové kurzy pro seniory ve spolupráci se Střední školou informatiky a finančních služeb v Plzni od podzimu 2012. Od té doby se kurzy konají pravidelně vždy na konci zimy (únor – březen) a na podzim (září – říjen).

Vedení školy i obvodu se snaží od začátku spolupráce přizpůsobovat nabídku aktuální poptávce seniorů – proto některé kurzy přibyly, jiné zase byly zrušeny.

V letošním roce absolvují senioři kurzy na moderních počítačích přímo v budově střední školy na Borech, a to konkrétně v těchto úrovních: 

- začátečníci: kurz určený úplným laikům, výuka začíná rozpoznáním ovládacích prvků PC a jejich manipulací, naprosté základy práce se soubory, internet atd.
- mírně pokročilí: kurz určený uživatelům PC se základními dovednostmi
- středně pokročilí: kurz určený aktivnějším uživatelům PC, kteří chtějí rozšířit své běžné znalosti
- úprava digitálních fotografií (začátečníci): práce s fotografiemi, přenos do PC, jejich úprava atd. (pro přihlášení do tohoto kurzu je nutná alespoň začátečnická znalost užívání PC)
- úprava digitálních fotografií (pokročilí): navazuje na kurz úpravy digitálních fotografií pro začátečníky
- práce s tabulkami: výuka v programu Excel (pro přihlášení do tohoto kurzu je nutná alespoň začátečnická znalost užívání PC)
- multimédia a práce s chytrými telefony či tablety: první polovinu kurzu se účastníci zaměří na práci na počítači, konkrétně stahování a přenos dat; druhá polovina kurzu je věnována vybraným aplikacím a práci s dotykovými telefony nebo tablety (účastníci tohoto kurzu musejí mít minimálně mírně pokročilé znalosti užívání PC!!; tablety a chytré telefony si účastníci přinesou vlastní).

Kurzy se konají dvakrát ročně - v únoru a říjnu, výuka je vždy ve všední den odpoledne dle zvolené úrovně. Kurzy prošlo od roku 212 více než 1000 absolventů s trvalým bydlištěm na území plzeňského centrálního obvodu. Cena za pět lekcí (15 vyučovacích hodin) je 800,- Kč, senioři s trvalým bydlištěm na území MO Plzeň 3 hradí pouze polovinu, zbytek jim doplácí úřad.

Seniory při zahajovacích hodinách jednotlivých kurzů přivítali zástupci vedení Městského obvodu Plzeň 3. Každý z účastníků kurzu dostal od obvodu malou pozornost. 

Více informací ke kurzům zde: https://umo3.plzen.eu/zivot-v-obvodu/seniorweb/pc-kurzy/pc-kurzy.aspx?fbclid=IwAR2r1OqpTPCcgCn_hjsXbsQrGt-ERUlIquBMZejW-XfZ8RZiFlah93oxkoc

Miroslav Knotek

https://umo3.plzen.eu/zivot-v-obvodu/aktualne-z-obvodu/jarni-pocitacove-kurzy-pro-seniory-jsou-zahajeny.aspx

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Ondřej Ženíšek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme