× Pohněme s tím. Společně!

Vozobule: Park u Ježíška se dočkal dalšího zvelebení

30. 6. 2020

Park u Ježíška se dočkal dalšího zvelebení

 Nové přístupové cesty a několika dalších vylepšení se dočkal plzeňský Park u Ježíška na pravém břehu Radbuzy. Do parku se nyní lidé dostanou ze Slovanské třídy po schodišti podél jižní strany Mikulášského hřbitova a dál po cestě dojdou až na stezku pro pěší s cyklisty u řeky.

Nejvýraznější změnou proti dřívějšímu stavu je především 82 metrů dlouhé žulové schodiště u hřbitova a nově vybudované veřejné osvětlení.

V rámci úprav byly v oblasti provedené sadové úpravy včetně vysázení stromů a keřů a instalované herní prvky pro děti a doplněny lavičky. Poslední vylepšení oblasti parku je součástí dlouhodobého plánu na celkovou revitalizaci poměrně oblíbené lokality. „O tom, že jde o atraktivní místo, svědčí mimo jiné i to, že si park pro vybudování své scény pod širým nebem letos již podruhé vybral letní plzeňský festival Divadelní léto,“ řekl plzeňský primátor Martin Baxa (ODS).

            Nové schodiště má po stranách žulou obložené zídky, ve kterých je zabudované osvětlení. „V dolní části na schodiště navazují nové chodníky s mlatovým povrchem a žulovou mozaikou. Kvůli příkrosti svahu nebylo možné zbudovat vedle schodiště rampu pro kočárky či vozíčkáře,“ uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

            Stavbu provedla firma ISKOM. Zahájila ji v červenci loňského roku. „Vzhledem k terénním podmínkám byla náročná. Materiál na schodiště musel být dopravován ručně. Jen pro představu, na stavbu bylo použito 68 tun žulových výrobků, 3678 tun betonu a 6,5 tuny oceli,“ sdělil majitel společnosti Václav Tolar. Celá akce stála zhruba 15 milionů korun.

            Jednalo se o jeden z aktuálních velkých městských projektů, které počítají s úpravami plzeňských parků a rekreačních míst. „Dalšími akcemi jsou rozšíření parku Zemník na Košutce a druhá etapa revitalizace Lochotínského parku. Město na všechny tyto projekty vyčlenilo celkem 34 milionů korun,“ řekl náměstek pro životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

    Jaroslav Nedvěd       

26.6.2020    Mladá fronta DNES    str. 14    Kraj Plzeňský

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme