TOP 09: Zásadně proti hernám v centru města

ODS, ČSSD, KSČM = koalice pro hazard

2. 3. 2012

TOP 09 považuje účinnou regulaci hazardu za zásadní prioritu pro bezpečnost a rozvoj Plzně. Starosta Strobach (ODS) a místostarosta Neubauer (ČSSD) však za asistence KSČM podporují herny v centru města téměř bez regulace. Tato prohazardní koalice omezila pouze herny, které jsou do 100 metrů od škol a školních jídelen. Tato regulace však měla proběhnout již dávno, úřad ovšem nerespektoval nařízení o zákazu provozování hazardu v sousedství veřejných a církevních budov, zařízení sociální a zdravotní péče.

Toto dokonce nerespektuje ani schválený současný návrh. Vznikl tak paskvil, který je motivován pouze pseudoekonomickým hlediskem. Vedení městského obvodu Plzeň 3 operuje s ekonomickou ztrátou až 40 milionů korun z poplatků za hrací přístroje. Tyto prostředky však již nebudou příjmem obvodu, ale celého města. TOP 09 navíc nesouhlasí také s tím, jak s těmito penězi koalice v minulosti nakládala. Peníze z hazardu byly podivně rozdělovány např. do nabubřelých propagačních akcí a neúčelných investic, místo toho, aby směřovaly do bezpečnosti, sociální oblasti a neziskového sektoru.

Občané mají právo vědět, kdo v Plzni podporuje hazard, který ničí životy rodin i jednotlivců, má zhoubný dopad na bezpečnost v místě, kde se herny nacházejí, a v neposlední řadě hyzdí centrální část města, která má být výkladní skříní Plzně. Proto jsme otevřeně spustili billboardovou kampaň, která ukazuje, které politické strany podporují hazard v centru města,“ říká Ondřej Ženíšek, předseda plzeňské TOP 09.

I když ČSSD a část ODS v jiných částech Plzně hazard pomáhá redukovat, v centrální části se koalice zaštiťuje slovy o dobrém hospodáři. Neuvědomují si ale, že přítomnost hazardu ve městě zvyšuje kriminalitu, prohlubuje sociální problémy občanů a znetvořuje tvář města. Hazard tak naopak výdaje města výrazně zvyšuje,“ doplňuje Radoslav Škarda, předseda místní organizace TOP 09 v centrálním obvodě.

TOP 09 bude při rozhodování zastupitelstva města Plzně reprezentovat názor drtivé většiny občanů Plzně, kteří považují všudypřítomný hazard za zhoubu města. Proto budeme prosazovat co nejširší regulaci,“ uzavírá Ondřej Ženíšek.

ŠTÍTKY

Volby:
2010 zastupitelstva obcí - Plzeň 3

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme