TOP 09 si získala přízeň živnostníků v celém kraji

30. 3. 2010
V úterý 30. března se na šesti místech v Plzeňském kraji konala akce „TOP 09 živnostníkům“. O co v ní konkrétně šlo? Před budovami šesti finančních úřadu členové a příznivci TOP 09 Plzeňského kraje oslovovali živnostníky s návrhy na zlepšení podmínek pro rozvoj drobného podnikání v České republice. Konkrétně se jednalo o finanční úřady v Plzni na náměstí Českých bratří a ve Františkánské ulici, Klatovech, Horažďovicích, Blovicích a Rokycanech.

A jaký návrh zaujal přítomné živnostníky nejvíce? Například podnikatel František Procházka z Horažďovic ocenil nápad TOP 09 na jednotné inkasní místo. „Pokud jej politici z TOPky prosadí, nebudu muset marnit zbytečný čas obíháním úřadů,“ komentoval horažďovický podnikatel návrh, podle něhož postačí pouze jeden formulář, jedno podání a jedna platba pro veškeré odvody státu včetně daňového přiznání, sociálního i zdravotního pojištění.

Plzeňský živnostník Tomáš Štěrba zase chválil plán TOP 09 týkající se podstatného zjednodušení administrativy. „Konečně cesta k polidštění byrokracie!“ řekl živnostník emotivně na adresu záměru TOP 09 přimět úředníky k obstarání potvrzení, která dnes vyžadují po občanech (výpis z obchodního rejstříku, výpis z živnostenského rejstříku apod.).

Velkou pozornost vzbudila recesistická soutěž o nejhorší byrokratický formulář. První místo obsadil Aleš Klečka z Rokycan.

Akci „TOP 09 živnostníkům“ organizačně zaštítila většina místních organizací TOP 09 v Plzeňském kraji. Ty tak opět prokázaly maximální připravenost na blížící se sérii letošních voleb.
Tiskové oddělení TOP 09 Plzeňského kraje