× Pojďte do toho s námi.

TOP 09 povede do voleb duo lékařů

22. 3. 2016

Dva lékaři, kteří jsou zároveň i úspěšnými komunálními politiky, se stali tvářemi TOP 09 pro dvoje podzimní volby. Lídrem pro ty krajské bude primář Klatovské nemocnice a krajský místopředseda TOP 09 Richard Pikner. O křeslo v Senátu se bude v barvách top 09 ve volebním obvodu č. 7 Plzeň - město ucházet Jiří Dort, úspěšný primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni a městský zastupitel obvodu Plzeň - Černice.

Bílý plášť mě neizoluje ve sterilním prostředí nemocnice. Naopak, díky svým pacientům znám celou řadu problémů, které obyvatele našeho kraj trápí a měly by se řešit. I v samotném krajském zdravotnictví je stále co zlepšovat,“ říká lídr kandidátky TOP 09 Richard Pikner, který je členem Zdravotního výboru Plzeňského kraje.

Je načase investovat nejen do budov a přístrojového vybavení, ale také do lidí. Kvalitní odborníci jsou důležitou součástí služby, kterou kraj může lidem nabídnout,“ dodává jednička kandidátky Richard Pikner. Jako lékař vede laboratoře klatovské nemocnice a specializuje se na léčbu osteoporózy a poruch kostního metabolizmu. Zasloužil se také o založení Oddělení kostního metabolizmu a Oddělení klinické mikrobiologie v Klatovské nemocnici a.s. Jako pedagog přednáší na dvou vysokých školách v Plzni. Konkrétně na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Fakultě Zdravotnických studií Západočeské univerzity.

Dalšími tématy, kterými chce TOP 09 oslovit voliče, jsou především zlepšení podmínek pro pracovníky ve školství a v sociální péči. „Chceme zlepšit dostupnost především terénních sociálních služeb, podporovat denní stacionáře a kvalitní služby neziskových organizací, které kraj dlouhodobě zanedbává. Vyspělá společnost se také musí vyznačovat podporou seniorů nebo sociálně handicapovaných,“ dodává Richard Pikner.

O místo v Senátu se v barvách TOP 09 bude ucházet úspěšný neonatolog, primář Fakultní nemocnice v Plzni a zastupitel Městského obvodu Plzeň 8 - Černice Jiří Dort.  „V Senátu chci zúročit své profesní znalosti i zkušenosti z komunální politiky. Jako senátor mohu pro náš region udělat více a přesto zůstat v kontaktu s občany,“ říká Jiří Dort, který se profesně věnuje nemocným dětem a zejména novorozencům. Zasadil se o vybudování Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni a podílel se také na stanovení koncepce a rozvoje Centra vývojové péče pro ambulantní dlouhodobé sledování a komplexní péči o děti s ohrožením vývoje nebo s postižením. Ve svém oboru vidím, že se potýkáme s nedostatkem kvalitních lékařů i sester. Stát by v době ekonomického růstu především měl využít této příznivé situace a vytvořit takové podmínky, které přivedou a udrží kvalifikované zaměstnance a zajistí kvalitní postgraduální vzdělávání. Proto se chci v Senátu zasadit se o férové zdravotnictví jak pro pacienty, tak pro zdravotníky,“ říká Jiří Dort.

Obyvatelé našeho kraje si zaslouží ty nejlepší kandidáty. A takové osobnosti jim v podobě našich kandidátů na hejtmana i senátora také nabízíme,“ uvedl krajský předseda TOP 09 Petr Suchý.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Plzeň 23. března 2016

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Plzeňský - 1. Richard Pikner
Osobnosti:
Jiří Dort, Petr Suchý

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme