TOP 09: Diskuse potvrdila, že občané nechtějí v Plzni žádné hrací automaty

3. 11. 2011

Ve středu 2.11.2011 zaplnili plzeňskou kavárnu Inkognito občané zajímající se o problematiku hazardu v Plzni. Konala se tam 2. ze série besed pořádaná plzeňskou TOP 09. Diskuzi vedl zastupitel města Plzně a místopředseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který zmínil jak současný stav, tak připravované legislativní změny a možnosti regulace hazardu. Opomenuta nebyla ani rizika, sociálně patologické jevy a jejich dopady na společnost.

Plzeňská TOP 09 již od svého vzniku prosazuje razantní omezení hazardu v Plzni jako jednu ze svých největších priorit. Bohužel se proces regulace neustále zpomaluje a oddaluje. Budeme nyní prosazovat, aby připravovaná městská vyhláška omezila hazard v maximální možné míře. Chtěli bychom, aby všudypřítomné hrací přístroje zmizeli z Plzně úplně a natrvalo,“ říká předseda zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule.

Besedu si nenechali ujít ani zastupitelé za TOP 09 z dalších měst Plzeňského kraje, kde je otázka regulace hazardu rovněž velmi aktuální. Ve volné diskuzi se občané zajímali zejména o konkrétní možnosti, jak hazard dostat pryč z ulic města, dále o to, jak se k tomuto problému staví další města v kraji a v neposlední řadě o finanční stránku hazardního průmyslu.

Ukázalo se, že občané hrací automaty ve svém okolí rozhodně nechtějí. Nepřináší to nikomu nic dobrého. Zazněla tu i slova nepochopení a nelibosti k postojům centrální městské části, která se vymýcení hazardu na svém území zcela nepochopitelně brání,“ doplňuje Michal Vozobule. „Znovu jsme se přesvědčili, že je diskuse nad podobnými tématy velice cenná a potřebná. V českém prostředí, plzeňské nevyjímaje, však bohužel není příliš obvyklá. My ale budeme v pořádání těchto setkání nad aktuálními tématy, která se týkají Plzně a třeba i Plzeňského kraje, rozhodně pokračovat.

Další beseda týkající se plzeňské veřejné dopravy se uskuteční v kavárně Inkognito první lednovou středu 4. 1. 2012 od 18:00h.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme