Setkání s Miroslavem Kalouskem v Plzni

2. 10. 2009

V podvečer 1. října měli všichni členové a příznivci TOP 09 jedinečnou možnost v neformální přátelské atmosféře pohovořit s Miroslavem Kalouskem, který si první říjnový den vyhradil k návštěvě Plzně. 

Za doprovodu koordinátora TOP 09 Plzeňského kraje Marka Ženíška navštívil Miroslav Kalousek v odpoledních hodinách nejprve pivovar Plzeňský Prazdroj. Zde kromě poutavé expozice o historii výroby plzeňského piva shlédl i původní sklepní prostory sloužící k výrobě zdejšího tradičního ležáku. Poté se odebral do restaurace U Salzmannů, kde ho již očekávali členové a sympatizanti TOP 09. Společně s krajským lídrem Jaroslavem Lobkowiczem a dalšími kandidáty TOP 09 pak nedávný ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 v průběhu večera s přítomnými hovořil o aktuálních politických otázkách a prioritách TOP 09. Zvídavé občany zajímala jak témata z oblasti ekonomiky a energetiky, tak samozřejmě palčivá situace státního rozpočtu a narůstajícího státního dluhu. Odpovídal i na otázky týkající se možného termínu zavedení eura a důsledků nepodepsání Lisabonské smlouvy pro ČR v rámci Evropské unie.


„Jsem rád, že se lidé v Plzni zajímají o politiku a dokážou pokládat velice zajímavé a inteligentní otázky“, vyjádřil se Miroslav Kalousek na adresu přítomných Plzeňanů. Ti naopak ocenili trpělivost a především pak přímočarost, se kterou Miroslav Kalousek na jejich dotazy odpovídal. Svými upřímnými odpověďmi včera v Plzni přesvědčil i ty, kteří dosud pochybovali o přínosu konzervativní politiky TOP 09 pro českou politickou scénu.

V Plzni dne 2.10.2009
Galerie