× Pojďte do toho s námi.

Pikner: Nesouhlasíme s exotickými zájezdy vedení kraje za peníze daňových poplatníků

1. 4. 2016

TOP 09 nesouhlasí s tradicí, kterou zavedlo vedení Plzeňského kraje (ČSSD a KSČM), kdy pod příslibem ekonomické prospěšnosti pro kraj za peníze daňových poplatníků pořádá zájezdy do exotických zemí. Naposledy minulý rok vyrazili představitelé kraje do Číny, nyní vedení kraje chystá výlet na Kubu. 

„Levicové vedení Plzeňského kraje si už zvyklo poznávat exotické kraje za peníze daňových poplatníků. Myslím si, že s Kubou a jejím přínosem pro ekonomiku kraje to bude stejné jako s Čínou, k níž se vedení kraje dlouhodobě hlásí a kam pravidelně podniká zájezdy. Takže, pojede se opět na výlet, ale výsledek bude prakticky nulový. Navíc vynakládat prostředky na cestu na Kubu v době, kdy neziskovým organizacím zejména v oblasti sociální péče chybí finanční prostředky na provoz a musí některé své služby omezovat, považuji na nezodpovědné,“ říká kandidát TOP 09 na hejtmana Plzeňského kraje Richard Pikner.

Oficiálním cílem cesty na Kubu je dle vyjádření kraje zájem podnikatelských subjektů sdružených v Okresní hospodářské komoře Plzeňsko o zmapování investičních příležitostí a navázání případné spolupráce s kubánskými partnery. „Otázkou je, proč situaci na Kubě nezmapují právě tyto podnikatelské subjekty, a proč se této „pracovní cesty“ kromě hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse (ČSSD) účastní také jeho náměstek a spolustraník Ivo Grüner a krajský zastupitel a poslanec Karel Šidlo (KSČM). Pravděpodobně si chtějí zadarmo užít exotickou dovolenou na horkých plážích Kuby ještě předtím, než vypukne horká fáze kampaně do krajských voleb,“ říká předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý.

TOP 09 dlouhodobě odmítá orientaci vedení Plzeňského kraje na země, které potlačují lidská práva. „Za klíčovou pro rozvoj našeho regionu považujeme spolupráci obcí v oblasti přeshraniční spolupráce se sousedními bavorskými obcemi, a to v co nejširším spektru aktivit,“ dodává lídr krajské kandidátky TOP 09 Richard Pikner.

 

                                                                                                                     

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Plzeňský - 1. Richard Pikner
Osobnosti:
Petr Suchý

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme