× Pojďte do toho s námi.

Pavel Čížek a Ondřej Ženíšek navštívili Biodožínky v Černicích

6. 9. 2010

Ing. Pavel Čížek, starosta Spáleného Poříčí a kandidát TOP 09 na senátora a Mgr. Ondřej Ženíšek, kandidát na primátora města Plzně společně v neděli 5. 9. 2010 navštívili Biodožínky v Plzni-Černicích.

Oba kandidáti v dopoledních hodinách zavítali do pivovarského dvora v Plzni Černicích, kde se akce konala, aby si nejen prohlédli, ochutnali a zakoupili zdravé, kvalitní a chutné biopotraviny, ale také vyslechli tématické přednášky a podiskutovali s ekologickými zemědělci, odborníky na výživu i ekologické zemědělství. S pořadatelkou Biodožínek paní Annou Šperlovou pak hovořili o myšlence Fair Trade a její podpoře.

"Ekologická výchova hraje v životě Spáleného Poříčí velkou roli. Místní Církevní střední odborná škola pořádá jednak krajská a národní kola Ekoolympiády a spolupracuje s městem na řadě projektů. Takto například studenti školy pořádají prodejní výstavy Bio produktů Fair Trade. Nabízejí zájemcům čaje, kávu, kakao, čokolády a další výrobky, jejichž prodejem chtějí podpořit rozvojové země a pomoci tak jejich ekonomice," sdělil kandidát na senátora Ing. Pavel Čížek.

"Velice vítám aktivity typu farmářských trhů či Biodožínek. Sám jsem pravidelně navštěvoval tzv. bedýnkový prodej zemědělských výrobků ihned od jeho počátku v Plzni. TOP 09 v Plzni chce určitě aktivity pravidelných trhů s farmářskými produkty v centru města co nejvíce podporovat. V době svého pobytu ve Francii jsem si velice oblíbil sýry, a proto oceňuji jejich širokou nabídku od lokálních zemědělců v biokvalitě. Navíc jsem milovníkem dobré kávy a rád si vychutnám šálek Fair Trade espressa s vědomím, že jeho pěstitelé za něj dostali spravedlivou mzdu. Jsem přesvědčen, že férově a odpovědně se můžeme chovat i ve vztahu k nejchudším obyvatelům naší planety a bojovat tak proti dětské práci a chudobě," řekl předseda Regionálního výboru a kandidát na primátora města Plzně Mgr. Ondřej Ženíšek.

Mgr. Eva Šafránková, krajská manažerka

V Plzni dne 6.9.2010

ŠTÍTKY

Volby:
2010 zastupitelstva obcí - Plzeň
2010 senát - 7 - Plzeň-město: Pavel Čížek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme