× Pojďte do toho s námi.

Naxera: Přeštice v tomto roce čekají úpravy loděnice, školní družiny i rozvodny tepla. Nově vznikne minipivovar

26. 2. 2016

Rok 2015 byl horkým rokem. Mnohokrát vyjížděli naši hasiči k požárům způsobeným vedry bez srážek. Podzim nás téměř minul a o zimě se nyní při teplotách kolem 10 °C dá také hodně polemizovat. Ušetříme náklady za zimní údržbu, komunikace o tolik nezestárnou a my se i teď můžeme potěšit pohledem na rozkvetlé větve stromů či sedmikrásky. Doufám, že si s tímto časem nějak příroda úspěšně poradí.

Dovolím si k letošnímu počasí přirovnat i dění ve vedení města. I to bylo po celý rok aktivní. Vždyť osm jednání zastupitelstva je dvojnásobkem požadovaného! Mnoho záležitostí bylo úspěšně vyřešeno, další se posunuly správným směrem a množství ,,zděděných kostlivců“ se snad už nezvětšuje a nezadržitelně klesá. Společnou práci v zastupitelstvu hodnotím jako standardní. Radost mi dělá i čím dál častější konstruktivní a aktivní přístup ,,nekoaličních“ kolegů zastupitelů. V tomto směru s velkou nadějí vzhlížím i k procesu zcela zásadního významu, a to k tvorbě strategického plánu, který následně udá směr vývoje našeho města na mnoho let. Vrátím se ale k budoucnosti nejbližší. V roce 2016 nás čeká několik projektů, které zasluhují pozornost. Dokončíme poslední etapu úprav areálu loděnice, přistavíme v ZŠ v Rebcově ulici prostory pro nové šatny i zázemí pro školní družinu. Započata bude též rozsáhlá a nákladná rekonstrukce zařízení pro výrobu a rozvody tepla. Mnohé z vás jistě potěší informace o schválení konceptu a zahájení rekonstrukce restaurace na náměstí, kterou znáte pod názvem Peklo. Vybudován zde bude i minipivovar.

V tomto roce budeme též schvalovat nový územní plán a bude projednána také konečná podoba protipovodňových úprav levého břehu Úhlavy. Budeme se také podílet na přípravách areálu fotbalového stadionu, aby byly splněny podmínky našeho pořadatelství ME žen do 17 let v roce 2017. Úkolů je před námi mnoho, a proto se obracím na všechny, kterým není přítomnost ani budoucnost Přeštic lhostejná, aby nám zachovali přízeň i nadále. Za tuto přízeň vám za celé vedení města děkuji. Děkuji také všem zaměstnancům městského úřadu i jeho organizačních složek a příspěvkových organizací za odvedenou práci, která dlouhodobě přispívá k dobrému jménu města.

Mgr. Karel Naxer, starosta města Přeštice (TOP 09)

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Karel Naxera

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme