Naxera: Obyvatelé Přeštic zaplatí méně za vodné a stočné

28. 4. 2015

Přeštice – Před komunálními volbami vedení Přeštic slibovalo levnější vodné a stočné. Slib se radnici podařilo splnit už od tohoto roku. Obyvatelé města budou za kubík platit o šest korun méně než dosud. Vodné a stočné je stálo 82,60, nyní za něj dají 76,58 korun.

Cena byla velice vysoká. Pro nás byla výzva ji snížit. Lidem jsme slíbili, že ji dostaneme na co nejnižší úroveň, kterou nám umožní podmínky projektu Čistá Berounka,“ informoval místostarosta Přeštic Marek Krivda.

Díky vstřícnosti místního provozovatele, ČEVAK a. s., se podařilo promítnout tuto změnu již do cen letošního roku. „Zastupitelstvo města na svém zasedání 23. dubna schválilo uzavření dodatku koncesní smlouvy, která obsahuje novou cenovou kalkulaci. Pro provozovatele to znamená stornovat všechny letos vydané faktury a vystavit odběratelům nové, s cenami nižšími o osm procent,“ uvedl starosta Karel Naxera.

Pokud lidé už za vodné a stočné letos zaplatili, provozovatel jim peníze vrátí. Cenu 76,58 Kč/m3 město uzavřelo s ČEVAKem do roku 2020. „Nedojde k zadlužení. Kalkulační model nás nutí vytvářet rezervy,“ řekl Krivda.

28.4.2015    Plzeňský deník    str. 03    Plzeňsko

Štítky