Marek Ženíšek – výrazná osobnost na krajské kandidátce

29. 9. 2020

Dlouholetá tvář TOP 09 v našem kraji – Marek Ženíšek – se nyní uchází o zvolení do krajského zastupitelstva. Figuruje jako kandidát číslo osm na společné kandidátce, do níž se TOP 09 spojila s občanskými demokraty a nezávislými starosty. „Jako vystudovaný politolog jsem byl vždy zastáncem spojení středopravicových stran, abychom společně porazili celostátně nejsilnější populistické hnutí. Jsem proto rád, že se v Plzeňském kraji podařilo sestavit pravicovou koalici, posílenou o nezávislé starosty, která má reálnou šanci krajské volby vyhrát. Pro TOP 09 je úspěchem i společný volební program, do něhož se dostaly všechny naše tradiční programové priority,“ ocenil úspěšnost projektu kandidujícího pod heslem „Pravé spojení pro Plzeňský kraj“ Marek Ženíšek a dodal: „Topka se v pravém spojení určitě neztratila a máme díky němu možnost ukončit dlouhou éru levicových hejtmanů v našem kraji.“

Odborník a vysokoškolský učitel   

Plzeňský rodák Marek Ženíšek je s naším krajem spjat už od studií, protože mimo jiné vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Následně působil jako vysokoškolský učitel a přednášel na několika vysokých školách.  Autor řady odborných knih byl také děkanem Fakulty zdravotnických studií na Západočeské univerzitě v Plzni, kde měl na starosti hlavně strategii, rozvoj a vnější vztahy. V současnosti působí v čele institutu TOPAZ, který poskytuje odborné zázemí politikům TOP 09.

Zkušenosti z vrcholných úřadů

Pro vedení kraje by byl Marek Ženíšek bez pochyby velkou posilou. Nejde při tom jen o jeho odborné znalosti z oblasti zahraničních vztahů, ale hlavně o jeho pracovní zkušenosti z nejvyšších pater české veřejné správy. Marek Ženíšek totiž pracoval na vrcholných pozicích hned na dvou ministerstvech – byl náměstkem ministra na resortu spravedlnosti a dokonce 1. náměstkem na ministerstvu zdravotnictví.  Zejména znalost zdravotnické problematiky se nyní v době covidové krize může na čele kraje dvojnásob hodit.

Vzdělávání a kraj svobody

„Jako člověk, který profesně prošel školstvím, bych se v krajském zastupitelstvu chtěl zaměřit zejména na tuto oblast. Moderní vzdělávací systém je tím, co posune naši zemi nejvíce dopředu. Budu také prosazovat, aby Plzeňský kraj podporoval regionální zastupitele v zemích, kde jsou demokratické síly pod tlakem autoritativních vládců. Jsme přece pyšní, že jsme v rámci České republiky krajem s velkou tradicí svobody,“ představil své návrhy pro budoucí fungování kraje Marek Ženíšek. „Krajští zastupitelé za TOP 09 budou samozřejmě také strážci vyrovnaného rozpočtu. Náš kraj patří mezi pouhé tři nezadlužené regiony v republice, ale v době propadu ekonomiky může být tlak na krajskou kasu velmi výrazný. My ale neuhneme,“ uzavřel kandidát číslo 8 Marek Ženíšek.

Plzeňský Deník, 26.9., s.11, 

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme