Leoš Heger a Petr Gazdík měřili dnes v Plzni lidem tlak

2. 10. 2012

Ministr zdravotnictví přijel do Plzně krátce před polednem. V centru města (na rohu ulic Americká a Prokopova) odpovídal na dotazy lidí, které se týkaly především zdravotních reforem, ale například i aktuální metanolové aféry. Tuto příležitost si nenechaly ujít stovky Plzeňanů, kteří měli možnost nejen debatovat se členem vlády, ale mohli si také od samotného ministra a propagátora zdravého životního stylu nechat zkontrolovat svůj krevní tlak.

Leoš Heger také podpořil přítomného kandidáta na senátora za volební obvod Domažlice (č.11) a kolegu lékaře Michala Janeka. „Michala Janeka znám jako pracovitého a čestného člověka, který celou svou kariéru zodpovědně pečuje o nemocné a příspívá ke kvalitnějšímu zdravotnictví. Jako oční mikrochirurg pomohl více než 20 000 lidem operací šedého zákalu. Je to přední profesionál ve svém oboru. Jako politik a radní Klatov zná dokonale svůj region a už dokázal, že tyto zkušenosti uplatní i v rámci své poslanecké činnosti. Jsem přesvědčen, že právě on je tím pravým člověkem, který by měl hájit vaše zájmy jako senátor za Klatovsko a Domažlicko,“ řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Diskutovat s voliči v ulicích Plzeň přijel také předseda Starostů a nezávislých poslanec Petr Gazdík. Šéf poslanců TOP 09 připomněl přínos, který bude od nového roku mít nový systém rozdělování sdílených daní (tzv. rozpočtové určení daní) pro jednotlivé obce v kraji. Plzeňskému kraji tato změna přinese 713 897 000 korun. “TOP 09 a Starostové na celostátní úrovni prokázali, že jejich spolupráce je přínosná a že drží své předvolební sliby. Totéž dokážeme i na krajích,“ řekl Gazdík a osobně podpořil lídra do krajského zastupitelstva za TOP 09 a Starostové, kterým je starosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek.

Jako bývalý starosta Suché Lozi vím, že komunální politika je především mravenčí práce a běh na dlouhou trať. Pavel Čížek je příkladem politika, který dokázal pro své město od roku 1994 udělat mnoho přínosného a dovedl ho až k ocenění Historické město roku. Je pro občany jistotou, že bude dobře znát jejich problémy a využije i zkušenosti dalších starostů pro rozvoj kraje,“ podpořil Pavla Čížka na hejtmana Plzeňského kraje Petr Gazdík.

Eva Šafránková, krajská manažerka
Galerie
Štítky